Twórca Techlandu zajmującego się produkcją gier komputerowych Paweł Marchewka to wrocławianin, który zajął wysokie 7. miejsce na „Liście 100  Najbogatszych Polaków według magazynu Forbes”. Jego majątek liczy 3,5 miliarda złotych.

Aby znaleźć się na tegorocznej Liście 100 Najbogatszych Polaków, trzeba było mieć minimum 491 milionów złotych – takim majątkiem może poszczycić się, znajdujący się na ostatnim miejscu Jacek Sarnowski.

Rok 2018 jest dla polskiego rankingu  rekordowy. Na liście Forbesa jeszcze nigdy nie znalazło się tylu milionerów. Otwiera ją rodzeństwo Kulczyków – Dominika i Sebastian, którzy odziedziczyli fortunę, po zmarłym prawie trzy lata temu ojcu Janie Kulczyku. Obecnie wylicza się ją na 13,9 miliarda złotych. Na drugim miejscu z majątkiem wartym 11,4 miliarda złotych , znajduje się przedsiębiorca na rynku chemiczno-medycznym Michał Sołowow. Podium zamyka, z fortuną o wysokości 10,2 miliarda złotych, Zygmunt Solorz – właściciel Cyfrowego Polsatu, który jest najbardziej zyskowną polską firmą prywatną.

Na Liście 100 Najbogatszych Polaków 2018 znalazło się również trzech wrocławian. Na siódmym miejscu Paweł Marchewka, którego majątek w przeciągu roku zwiększył się aż o 65%, dzisiaj posiada 3,5 miliarda złotych. Na miejsce trzynaste spadł stratny w ostatnim roku biznesman Leszek Czarnecki, a na dalekim 69. miejscu znajdziemy Edgara Łukasiewicza, który jest „tylko” milionerem.

 


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: mat. prasowe