Nagrody Prezydenta Wrocławia rozdane. 132 zawodników i 60 trenerów w aż 24 dyscyplinach otrzymało listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku.

Wrocławscy sportowcy są od 2013 roku wspierani finansowo przez Urząd Miasta. W pierwszej edycji nagrodzonych zostało 97 sportowców, suma gratyfikacji wyniosła wtedy 341 tys. złotych. Od tego czasu liczba wyróżnionych sportowców, a także kwoty im przyznawane zwiększały się. W środę – 25 kwietnia, podczas oficjalnej konferencji nagrody zostały wręczone aż 132 zawodnikom i 60 trenerom, którzy reprezentowali Wrocław w 24 dyscyplinach w trakcie najważniejszych imprez sportowych w 2017 roku. Wśród uhonorowanych znaleźli się także zawodnicy niepełnosprawni.

– W 2013 rozdaliśmy ponad 300 tys. zł dla 97 sportowców a dzisiaj mamy naprawdę dużą przyjemność i frajdę, przekazać ponad 130 osobom wyróżnienia, które opiewają na łączną kwotę ponad miliona złotych. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie Radni Miejscy, a w szczególności ci Radni, którym sport leży na sercu. Do takich Radnych należy obecna tutaj Renata Mauer-Różańska, która była jedną z wnioskodawczyń, aby te nagrody sportowe były wyższe. Wrocław to miasto kultury i sportu. Państwa wyniki, sukcesy i medale są żywym tego dowodem. Trzymam kciuki. Wrocławianie czekają na kolejne sukcesy – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas gali.

Nagrody w imieniu Prezydenta Wrocławia wręczał Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji oraz Renata Mauer-Różańska, Przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym.

Nagrodzeni zawodnicy i trenerzy reprezentowali Wrocław w 24 dyscyplinach:

Biathlonie
Biegu na orientację
Brydżu sportowym
Judo
Ju Jitsu
Karate

Kendo
Kick-boxingu
Lekkoatletyce 
Piłce nożnej kobiet
Piłce nożnej mężczyzn
Piłce siatkowej kobiet
Podnoszeniu ciężarów
Pływaniu
Tenisie dla niewidomych
Strzelectwie sportowym
Szachach sportowych
Szermierce
Taekwon – do
Tenisie ziemnym
Trójboju siłowym
Wioślarstwie
Zapasach
Żużlu


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: mat. prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia