To raz jedenasty w stolicy Dolnego Śląska rywalizować będą ze sobą młodzi sportowcy. W ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży około trzech tysięcy zawodników zmierzy się w dwudziestu różnych dyscyplinach. Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę 12.05 br.

Wśród sportowców znajdą się zarówno doświadczeni gracze, którzy na swoich kontach mają  już tytuły Mistrza Polski czy Europy (oczywiście w swojej kategorii wiekowej), jak i zawodnicy, który dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. W ramach imprezy rywalizacja przebiegnie w aż 20 dyscyplinach, m.in. piłce nożnej, kolarstwie czy judo.

Plakat 11. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży

Impreza rozpocznie się od uroczystego otwarcia Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu w sobotę o godzinie 9:00. Oprócz tego zaplanowano pochód przedstawicieli poszczególnych dyscyplin, zapalenie znicza olimpijskiego, oficjalną przysięgę olimpijską sędziów i zawodników, a także występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i pokaz szermierki.

Zawody rozstaną rozegrane w najbliższy weekend, jednak niektóre z konkurencji mogą się odbyć 26 maja. Dokładny terminach znajduje się w harmonogramie na stronie organizatora. Również tam dostępne będą wyniki rywalizacji.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: pixabay.com, mat. prasowe