W najbliższą sobotę deweloperzy zrzeszeni w Oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu zaprezentują oferty mieszkań i domów spełniających kryteria programu „Rodzina na Swoim”. Rządowy program dopłat do mieszkań kończy się wraz z końcem roku. 

Jest to ostatnia okazja, by kupić mieszkanie z dopłatą w preferencyjnym kredycie.

Program „Rodzina na Swoim” opracowany został z myślą o młodych małżeństwach, singlach, a także osobach samotnie wychowujących dzieci. Są to dopłaty do odsetek od kredytów mieszkaniowych dofinansowywanych z budżetu Państwa. Co to oznacza? Przykładowo osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania objętego programem, przez pierwsze osiem lat, płacić będą ok 20-30% niższą ratę kredytu, przez co ich rata będzie nawet o kilkaset złotych niższa. Sumując kupujący mogą zaoszczędzić nawet do 60 000 zł, w zależności jaki lokal nabędą. Wybrać mogą spośród mieszkań spełniających kryteria cenowe – tj. koszt metra kwadratowego mieszkania z rynku pierwotnego nie może przekroczyć 5182,50 zł. Do końca programu został miesiąc, bowiem kończy się on 31 grudnia – do tej daty należy złożyć wniosek o kredyt, może być on rozpatrywany jednak po tej dacie. Chętni mogą wybierać lokale zarówno w stojących, jak i dopiero powstających budynkach, a wielu deweloperów przygotowało na koniec programu ciekawe propozycje.

fot. mat. organizatora

Ostatnie targi mieszkaniowe w tym roku, które odbędą się w najbliższą sobotę, 1 grudnia 2012 roku w budynku Times przy ulicy Kazimierza Wielkiego, dla obecnych i przyszłych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i okolic organizują członkowie lokalnego Oddziału PZFD. Firmy: Dach Bud, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Salwirak i Vantage Development. Łącznie przedstawią ponad 600 propozycji mieszkań i domów spełniających kryteria programu „Rodzina na Swoim”.

Archicom zaprezentuje inwestycje „Olimpia Port” (Sępolno-Swojczyce), „Cztery Pory Roku” (Krzyki-Jagodno), „Stabłowicka 118” (Stabłowice). Dach Bud przedstawi gotową inwestycję przy ulicy Królewieckiej 31-121, inwestycję w budowie przy ulicy Gorlickiej 54-54 oraz niektóre mieszkania w inwestycji przy Tadeusza Kościuszki 95 – 117 i Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 30. Grupa PROFIT Development zaprezentuje inwestycje „Zielone Stabłowice” (Stabłowice), „Pod Przyjaznym Adresem” (Krzyki). Salwirak zaproponuje mieszkania w inwystycji „Butterfly” na Stabłowicach (ul. Arbuzowa i Datylowa), zaś INKOM mieszkania z widokiem na las „Willa ToTu” na Ratyniu (ul. Gromadzka). Vantage Development oferuje mieszkania i domy z dopłatą w ramach trzech inwestycji „Promenady Wrocławskie” (Śródmieście), „Parkowa Ostoja” (Pilczyce), „Słoneczne Sady” (Sadków, okolice Wrocławia).

Targi „Wrocławska Rodzina na Swoim” to ostatnia okazja do zakupu mieszkania z dopłatą od Państwa.

Targi mieszkań „Wrocławska Rodzina na Swoim”
Gdzie: Times, ul. Kazimierza Wielkiego 1, Wrocław
Kiedy: sobota, 1 grudnia 2012
Godziny: 10:00 – 17:00
Wstęp: bezpłatny