Karolina Cyran to aktualna wicemistrzyni świata oraz mistrzyni Polski juniorek w boksie. Za niespełna tydzień startować będzie w mistrzostwach Starego Kontynentu. O celach na tej imprezę opowiada specjalnie dla DW.

Karolina Cyran z trenerami Gwardii Wrocław - Mariuszem Cieślakiem i Grzegorzem Strugałą / fot. arch. zawodniczki

Gdzie odbędą się tegoroczne mistrzostwa Europy i kiedy dojdzie do Twojej pierwszej walki na tej imprezie ?

 

KAROLINA CYRAN: – Mistrzostwa odbędą się w Rosji, w Orenburgu. Kiedy dojdzie do pierwszej walki jeszcze nie wiem, gdyż obecnie przebywam w Grudziądzu, skąd w sobotę wyjedziemy razem z kadrą na mistrzostwa Europy.

 

Jak oceniasz swoje szanse na sukces, wywalczenie medalu? Zdobywając srebrny krążek na mistrzostwach Świata, a do tego przegrywając w finale z Azjatką, można logicznie rozumując stawiać Cię w gronie faworytek tego turnieju.

 

KAROLINA CYRAN: – Trudno powiedzieć jakie mam szanse, ponieważ nie znam dokładnej liczby rywalek oraz nie mam pojęcia jaki prezentują poziom sportowy.

 

Jak wyglądały Twoje przygotowania do tej imprezy ? Trenowałaś w macierzystym klubie, a więc Gwardii Wrocław, czy byłaś na zgrupowaniu reprezentacji Polski ?

 

KAROLINA CYRAN: – Na początku trenowałam we Wrocławiu pod okiem Mariusza Cieślaka i Grzegorza Strugały. Następnie spędziłam półtora miesiąca na zgrupowaniach kadry Polski, gdzie miałam okazję przygotować się konkretnie pod kątem tej imprezy.

 

Wobec tego życzymy Ci, żeby ciężka praca, którą cały czas wykonujesz, zaprocentuje i wywalczysz dla Polski i Wrocławia kolejny medal, tym razem na arenie europejskiej!

 

 

O WYNIKACH ZAWODNICZKI NA ME BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA NASZYM SERWISIE.


(Mateusz Dziemidowicz)