W Internecie pojawił się nowy, intrygujący zwiastun debiutanckiego obrazu wrocławianki Jagody Szelc.

Film swoją światową premierę miał na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez widzów jak i krytyków. Jury postanowiło nagrodzić Jagodę Szelc Złotym Lwem w kategoriach scenariusz oraz debiut reżyserki. Ponadto „Wieża. Jasny dzień” otrzymał nominację w głównym konkursie. W obrazie swój udział mieli aktorzy z wrocławskiego Teatru dla Początkujących: Anna Krotoska wciela się w postać Muli, a Małgorzata Szczerbowska w jej siostrę Kaję. Na ekranie zobaczymy także założycieli TdP Dorotę i Rafała Kwietniewskich.

Obraz opowiada o przyjściu pierwszokomunijnym Niny, córki Muli i Michała, które rodzice postanowili wyprawić w wiejskim domku w górach. Pośród zaproszonych gości znajdują się brat Muli wraz z rodziną oraz jej zaginiona przed sześciu laty siostra Kaja – biologiczna matka Niny. Wraz z biegiem czasu atmosfera gęstnieje, a mające nadejść wydarzenia diametralnie wpłyną na życie bohaterów.

„Wieża. Jasny dzień” to mocny, pełen symboli i metafizycznych motywów thriller psychologiczny. Film wejdzie do polskich kin już 23 marca.


Autor: Patryk Wolny