Po wakacyjnej przerwie zawodnicy KSB Wrocław powracają do rozgrywek ligowych, druga część sezonu wchodzi już w fazę play-off czyli półfinał KSB zagra z Gepardami Żory. Przy różnych scenariuszach w najlepszej czwórce rundy zasadniczej, mecze mogą zakończyć się nawet w połowie października.

KSB fot. Mariusz Furdak zgoda na publikację

W okresie letnim zajęcia prowadził Yang Weichung z Tajwanu, trener który przyjechał do Wrocławia specjalnie na zaproszenie Tonego Hsu, zawodnika KSB. Urozmaicone treningi wprowadziły do zespołu wiele ciekawych rozwiązań, zwłaszcza dotyczących gry w ataki i osoby miotacza, która w fazie play-off może okazać się kluczowa. Na tej pozycji w pierwszej części rozgrywek świetnie zaprezentował się Amerykanin Ray Wojtala, który wakacje spędził w swoim kraju występując w Copper Country Twilight League. Młodzież KSB oprócz obozów szkoleniowych brała udział w finałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorów.

Przygotowujemy się podwójnie do rywalizacji we wrześniu, czekają nas niezwykle trudne pojedynki z Żorami, prawdziwą „kuźnią” talentów oraz głosowanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim od 15 września na budowę upragnionego kompleksu dla baseballu w naszym mieście. Projekt oznaczony został numerem 481, idealnie byłoby gdybyśmy na nowym boisku zagrali w kolejnych latach jako mistrzowie Polski – opowiada Piotr Duszeńko, Prezes KSB Wrocław.

KSB z Gepardami play-off 2014

Warto dodać iż, KSB wystąpiło w sezonie 2014 jako beniaminek rozgrywek, zwycięzca pierwszej ligi w sezonie 2013. Zajęcie po rundzie zasadniczej drugiego miejsca przez Wrocławian stało się dużą niespodzianką, jeszcze większą może się okazać zdobycie jednego z trzech medali na koniec sezonu.

Mecze z Gepardami Żory odbędą się w najbliższy weekend na wrocławskim Zakrzowie, na płycie bocznej stadionu Polar przy ulicy Niepodległości 6. Oba spotkania w sobotę oraz niedzielę  rozpoczną się o godzinie 13:00, wstęp jest bezpłatny. W play-off w polskim baseballu mecze rozgrywa się w dziewięć zmian a rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Autor | PD