Już 8 czerwca wystartuje dziewiąta edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Organizatorzy zapowiadają udział około 70 lokalnych browarów, warsztaty piwowarskie oraz koncerty. Na towarzyszącym Pikniku Kulturalnym Co Jest Grane 24 zagra m.in. L.U.C, Bovska oraz Anita Lipnicka. 

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to jedno z największych wydarzeń w Europie, poświęconych złotemu trunkowi. Potrwa przez 3 dni. Wydarzenie zostanie zorganizowane na esplanadzie otaczającej Stadion Wrocław – pojawi się na niej ponad siedemdziesięciu wystawców, głównie z regionu. Organizatorzy zapowiadają, że na zainteresowanych czekać będzie łącznie około 1300 piw, nie tylko z Polski. W ofercie browarów znajdą się zarówno piwa lane, jak i butelkowe.

– W tym roku na festiwal wracają dwie największe gwiazdy sceny rzemieślniczej, browar Pinta i Artezan – powiedziała Agnieszka Wołczaska-Prasolik, koordynator branżowy WFDP – Marki wracają do Wrocławia po rocznej przerwie.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wchodzić również na trybuny stadionu. Ciekawą propozycją  dla odwiedzających będzie Strefa Warsztatów Piwowarskich, w której organizowane będą degustacje, rozmowy z właścicielami browarów oraz pokazy warzenia piwa. Na Scenie Piwno-Kulinarnej zobaczymy natomiast blogerów, kucharzy i specjalistów, m.in. youtubera Tomasza Kopyrę oraz Martę Jankowską z browaru z San Diego.

– Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapowiada Elżbieta Lenczyk, Dyrektor Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. – Będą zarówno piwa regionalne, craftowe, jak i piwa sezonowane w beczkach, które wymagają bardzo długiego czasu przygotowania.

Integralnym elementem degustacji piwa będzie Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24. W piątek, 8 czerwca, wystąpi BovskaKamp! i L.U.C., w sobotę Mery Spolsky i New People, a w niedzielę – Albo Inaczej i goście oraz Anita Lipnicka. Organizatorzy zapowiadają, że będzie można spotkać się z artystami w specjalnym, piknikowym newsroomie. Innymi zapowiadanymi atrakcjami mają być m.in. warsztaty czytelnicze z Edytą Jungowską, spotkanie z Adamem Wajrakiem czy strefa gier planszowych.

Wstęp na teren wydarzenia będzie bezpłatny.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Andrzej Przybylski