Co roku we wrocławskim maratonie bierze udział tysiące biegaczy. Tegoroczna edycja wpisana jest w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samemu biegowi towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji.

Zarówno koszulki, jak i medale nawiązywać będą do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na koszulkach znajdzie się flaga Polski, natomiast medal w kształcie krasnala trzymał będzie flagę narodową (pokrytą kolorowymi emaliami), a także goździk i wojskowe umundurowanie nawiązujące do strojów z 1918 roku.

Koszulka i medal 36. PKO Wrocław Maratonu

 

Trasa maratonu będzie bardzo zbliżona do tej z poprzedniej edycji. Bieg rozpocznie się przed Trybuną Zachodnią Stadionu Olimpijskiego 9 września o godzinie 9:00. Meta znajdować się będzie  w tym samym miejscu. Zawodnicy na przebiegnięcie trasy maratonu liczącej 42 kilometry 195 metrów mają 6 godzin.

Trasa co roku jest największym wyzwaniem dla organizatorów. Chcemy sprawić, aby maraton był nie tylko świętem biegaczy, ale również całego miasta. Od trzech lat staramy się zrobić tak, aby trasa sportowy była bardzo dobra i płaska, więc na pewno będzie sprzyjała biciu rekordów. Trasa nie jest wyprowadzona na wybrzeża, będzie przebierać przez większość dzielnic – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu.

36. PKO Wrocław Maraton - plakat

Maraton to nie tylko sam bieg. Wydarzeniu towarzyszyć będą inne atrakcje, takie jak miasteczko lekkoatletyczne, zabawy dla najmłodszych, strefa zdrowia. Piętnaście minut po starcie maratonu zaplanowany jest także PKO Bieg Rodzinny na dystansie około 1,5 kilometra.

Dzień wcześniej odbędzie się natomiast WrocWalk Maraton, czyli pierwsza taka inicjatywa. Będzie to spacer połączony ze zwiedzaniem, co ciekawe około 80% uczestników to wrocławianie (więcej informacji tutaj).


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe, pixabay.com