W Wałbrzychu zakończył się III Festiwal małych Prapremier. W konkursie wzięło udział 9 spektakli z całej Polski. Wrocławski Teatr Lalek wyjechał z Wałbrzycha z trzema nagrodami, między innymi z Grand Prix festiwalu za „Piekło-Niebo”. Natomiast dziecięce jury najlepiej oceniło  spektakl „Ronja, córka zbójnika”. 

Jednym z najważniejszych aspektów Festiwalu małych Prapremier jest dotarcie do jak największej liczby młodych widzów. Twórcy poprzez warsztaty czy działania integracyjne  pragną otworzyć teatr na  dzieci i młodzież.  Stąd być może zrodził się pomysł o stworzeniu dziecięcego jury. W tym roku zasiadali w nim uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II. i zdecydowali o nagrodzie dla „Ronji, córki zbójnika” z Teatru Pinokio z Łodzi.
Jury dorosłe w składzie: teatrolog Bożena Sawicka, scenografka Joanna Braun, reżyserka Martyna Majewska, teatrolog Karol Suszczyński przyznało Grand Prix spektaklowi „Piekło-Niebo” Jakuba Krofty z Wrocławskiego Teatru Lalek. Mówiąc w skrócie WTL po raz trzeci został wielkim wygranym wałbrzyskiego festiwalu. Nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych ufundował ZAiKS.
Nagrody indywidualne: 

Najlepsza rola męska – Tomasz Maśląkowski (Wrocławski Teatr Lalek, rola Boga w spektaklu „Piekło-Niebo”).
Najlepsza rola żeńska – Kamila Boruta (Teatr Rampa, rola Paulinki w spektaklu „Dzień Dziecka”)
Muzyka – Marcin Nagnajewicz (Białostocki Teatr Lalek, spektakl „Straszna Piątka”)
Scenografia – Katarzyna Proniewska-Mazurek (Teatr Lalek Pleciuga, spektakl „Wodna Opowieść”)
Reżyseria – Janni Younge (Teatr Animacji w Poznaniu, spektakl „Odlot”)
Najlepszy tekst – Maria Wojtyszko (Wrocławski Teatr Lalek, spektakl „Piekło-Niebo”)


 Autor: Sabina Misakiewicz
Zdjęcie: Archiwum WTL