W najbliższy weekend 2 grudnia odbędzie się premiera spektaklu „Zostań moim przyjacielem”. Autorem tekstu jest Tomasz Man reżyserem zaś Krzysztof Grębski. Bajka o przygodach Pini i Franciszka skierowana jest dla najmłodszej widowni. 

„Zostań moim przyjecielem” to powrót do klasycznego teatru lalkowego. NIc z tej historii nie przechodzi do planu żywego. Natomiast po spektaklu młoda widownia będzie miała szansę na kontakt z bohaterami opowieści i aktorami, którzy użyczyli im swoich głosów – Anną Kramarczyk i Krzysztofem Grębskim.

– Animujemy piętnaście postaci, każda ma inny głos, osobowość – opowiada Krzysztof Grębski, aktor i reżyser. – Oboje z Anią [przyp. red. Kramarczyk] mamy spore doświadczenie, ale przyznam, że ogarnąć piętnaście lalek, to jest niemałe wyzwanie. Czasem śmiejemy się, że prawdziwy teatr dzieje się za kulisami. 

Sztuka Tomasz Mana opowiada o przygodach uciekającej z Zoo pingwinicy Pini i porzuconego przez właścicielkę żółwia Franciszka. Ich losy się splatają a wspólna wyprawa przynosi niespodziewane refleksje. Spektakl został zrealizowany jako projekt badawczy pod tytułem „Piętnaście postaci, dwoje aktorów, cztery ręce” we wrocławskiej AST na Wydziale Lalkarskim.

Mimo doświadczenia i długoletniego warsztatu było to dla nas wyzwanie – opowiada Anna Kramarczyk, aktorka i pedagog. – Mieliśmy własny teatr lalkowy i nabraliśmy tej wprawy występowania tylko dla dzieci, teraz pomyśleśmy, żeby do tego wrócić. Poprzez naszą opowieść dzieci beda mogły uczyć się empatii, przyjaźni, wzajemności i o tym jest ta historia.

Klasyczną formę teatru lalkowego urozmaica animacje wyświetlane na ekranie. Wesołe piosenki i muzyka Grzegorza Mazonia uzupełnią całość.

Zostań moim przyjacielem 

Pokazy przedpremierowe: 2.12.2017 godz: 10.30 i 12.00

Premiera: 2.12.2017 godz. 17.00

Scena na Piętrze

czas trwania 40 min.

bilety: 25zł, 20zł, 18 zł


Autor: Sabina Misakiewicz