Nowy rok to czas na nowe wyzwania. Wśród postanowień noworocznych jednym z najpopularniejszych jest chęć poprawienia własnej kondycji. Dobrą motywacją, aby to zrobić jest udział w imprezach biegowych organizowanych we Wrocławiu.

Wrocławskie maratony cieszą się niezwykłą popularnością. Na wzięciu udziału decydują się nie tylko mieszkańcy samego miasta, ale także osoby z całego kraju, a nawet z za granicy. Aby zachęcić jeszcze więcej osób, organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje związane z sezonem 2019.

Bieg dla Hospicjów

Sezon biegowy 2019 rozpocznie się od tradycyjnego Biegu dla Hospicjów. Cały dochód z tej charytatywnej imprezy zostanie przekazany na potrzeby wrocławskich hospicjów. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 4 kilometrów. Czwartą edycję biegu zaplanowano na 2 marca.

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Jedną z największych imprez związanych z bieganiem jest PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Tegoroczna – 7. edycja odbędzie się 15 czerwca. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii uczestnicy będą nie tylko finiszować wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, ale także startować z historycznej areny. Z związku z ogromnym zainteresowaniem biegiem, organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę pakietów startowych do 13 tysięcy. W nadchodzącym roku motywem przewodnim muzyka klubowa, czyli dużo laserów, walki DJ i wiele innych niespodzianek. Zapisy ruszają 1 stycznia 2019 roku od godz. 00:00.

– Cieszymy się, że z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Liczymy, że pobijemy rekord obecności. Zwiększamy limit zawodników, na prośbę samych startujących – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor wrocławskich maratonów.

Wrocwalk Marathon

Wrocwalk Marathon to nowa impreza, która zadebiutowała we Wrocławiu w tym roku. Odniosła sukces, dlatego organizatorzy zdecydowali się na kolejną edycję. Ta odbędzie się 14 września, dzień przed maratonem. Po raz pierwszy uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy. Jedną z punktami, które każdy koniecznie musi zobaczyć we Wrocławiu, a drugą prowadzących po zabytkach związanych m.in. z kulturą. Zapisy ruszają 1 marca 2019 roku.

– Na początku myśleliśmy, że Wrocwalk będzie przede wszystkim dla wszystkich, którzy przyjeżdżają na maraton. Musimy jednak powiedzieć, że się myliliśmy. W tamtym roku około 80 % uczestników to byli wrocławianie. To wyzwanie dla nas, aby było coraz więcej osób spoza miasta – dodaje Gęstwa.

 

37. PKO Wrocław Maraton

Największą wrocławską imprezą oczywiście pozostaje PKO Wrocław Maraton. Data pozostaje niezmienna – 15 września. W tej edycji zmienia się za to dzień, w którym ruszają zapisy. Będzie można to zrobić dopiero 1 marca 2019 roku.

W ciągu ostatnich pięciu lat zapisy na maraton i półmaraton zaczynały się tego samego dnia. Planujemy jednak unikatowa trasę, dlatego dajemy sobie trochę czasu i przesuwamy ten dzień – wyjaśnia.

Wojciech Gęstwa przekazał również dwa numery startowe dla prezydenta Wrocławia. Jacek Sutryk do tej pory aktywnie brał udział we wrocławskim maratonie, a MCS przekazywał starter nr 1 dla gospodarza miasta. Teraz prezydent otrzymał dwa numery. Ten pierwszy, który przysługiwał tradycyjnie, ma trafić na aukcję charytatywną, natomiast z numerem 2 pobiegnie prezydent Sutryk.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe, pixabay.com