Podczas XIII Polish Bowl wrocławski klub Panthers podejmował zawodników Lowlanders Białystok. Starcie do ostatnich minut trzymało w napięciu wszystkich kibiców. Ostatecznie Pantery przegrały 13:14. Mistrzem Polski została drużyna z Białegostoku.

Panthers Wrocław w poprzednim roku zdobyło mistrzostwo. Był to ich piąty finał z rzędu. W dwóch pierwszych ponieśli porażkę, później przez trzy lata triumfowali. Aż do dziś. Na Stadionie Olimpijskim przegrali z Lowlanders Białystok 13:14.

Najbardziej emocjonująca okazała się końcówka spotkania, w której to Ludzie z Nizin zdołali wyrównać 13:13. Punkt na miarę zwycięstwa zdobył Bartłomiej Tubaj, który posłał piłkę między słupki. We wrocławskiej drużynie widoczny był brak nie tylko Amerykanów, ale także nieobecność zawieszonego po półfinale Rafała Rogaczewskiego.

Mistrzem Polski 2018 została drużyna Lowlanders Białystok. Panthers Wrocław na razie muszą zadowolić się wicemistrzostwem.

Podczas ceremonii rozdania nagród, wyróżnienia wręczono najlepszym zawodnikom sezonu zasadniczego. Wśród nich znalazło się kilku z Panthers Wrocław.

Najlepszy skrzydłowy – Tomasz Dziedzic
Najlepszy środkowy – Marek Stajer
Najlepszy center – Rafał Rogaczewski
Najlepszy defensywny środkowy – Szymon Adamczyk
Najlepszy zewnętrzny drugoliniowy obrońca – Krzysztof Wis
Najlepszy corner – Adam Lary


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch