To już dziesiąte jubileuszowe Wrocławskie Święto Mąki. Impreza tradycyjnie już odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym. W niedzielne południe będziemy tam z aparatem i zrobimy pamiątkowe zdjęcia obecnym.

 

Tradycyjnie zapowiada się świetna zabawa / mat. organizatora

Wrocławskie Święto Mąki na stałe wpisało się do kalendarza wrocławskich imprez. To piknik rodzinny, skierowany do mieszkańców Wrocławia, podczas którego podkreślana jest wartość, historia i tradycja wyrobu chleba i produktów mącznych. Organizatorami imprezy są: Hotel Tumski, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz FundacjaPro Culturae Bono. To właśnie oni co roku zapraszają do współpracy wielu wrocławskich i dolnośląskich piekarzy i cukierników, którzy prezentują rozmaite wypieki. Organizowane są też gry i konkursy z nagrodami dla dzieci, turniej rycerski. Wszystko okraszone muzyką i doskonałą kuchnią z grilla.

Wrocławskie Święto Mąki ma charakter otwartej imprezy plenerowej adresowanej do szerokiego grona odbiorców – zarówno mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, jak i turystów krajowych i zagranicznych.

Impreza koncentrować będzie się wokół sceny, na której zaprezentowany będzie artystyczny program w postaci licznych konkursów, koncertów oraz innych atrakcji. W ramach programu artystycznego wystąpią m.in.: zespół muzyczny „Retro”, Teatr Pantomimy „Piotruś Pan”, odbędzie się pokaz walk rycerskich, turniej łuczniczy, liczne konkursy dla dzieci. Ciekawym akcentem festynu będzie koncert z Cyklu Muzyka w Ogrodach. Dodatkowo odbędzie się jarmark różności w postaci kramów i straganów ekologicznych.

Termin organizacji Wrocławskiego Święta Mąki stwarza doskonałą okazję do połączenia tematycznej imprezy kultywującej mąkę i chleb wraz z piknikiem kończącym wakacje. Serdecznie Państwa zapraszamy do Ogrodu Botanicznego na Wrocławskie Święto Mąki!

 

Program artystyczny:
11.00 występy zespołu muzycznego – RETRO
12.30 występ cheerliderek Kids Dance
13.00 występy teatru pantomimy – Piotruś Pan
13.30 – 14.30  pokazy walk rycerskich – przed sceną
15.00 występ cheerliderek Kids Dance
– liczne konkursy dla dzieci w tym piekarnictwo Quiz, pieczenie chleba dla dzieci
16.00- 17.00  – Scena pod Wierzbą – Koncert z Cyklu Muzyka w Ogrodach – wystąpi Kwintet Staromiejski

 

(ms)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSportowo-piknikowo nad Odrą
Następny artykułPaul Graham zawodnikiem Śląska
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.