Już 17 grudnia każdy będzie mógł spróbować jednej z pasjonujących dyscyplin sportowych wchodzących w skład igrzysk sportów nieolimpijskich, o których organizację w 2017 roku ubiega się Wrocław – The World Games . Wstęp wolny.

Inicjatywa organizowana jest przez Stowarzyszenie ‘’Lubię Wrocław’’. Celem rozgrywek jest nie tylko propagowanie wśród młodych ludzi aktywności i rozwijania ich zainteresowań, ale także pokazanie im, czym jest zdrowa rywalizacja w myśl idei Fair Play. Każdy z uczestników stanie przed niepowtarzalną szansą przeżycia niezapomnianej przygody, spotkania wielu interesujących ludzi, poznania nowych przyjaciół i nabycia doświadczeń. W turnieju weźmie udział 30 drużyn, po 10 zawodników każda. Młodzi sportowcy będą mieli szansę sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: łucznictwo, bieg na orientację, przeciąganie liny, korfball, squash, lacrosse. Każda z rozgrywek poprzedzi oczywiście obszerne objaśnienie i pokaz. Co ważne, drużyny nie muszą brać udziału we wszystkich konkurencjach. Nagrodą w turnieju jest puchar TWG, a wygra go drużyna, która po podsumowaniu punktów uzbiera ich najwięcej.

World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
W programie znajdują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich, m.in.: bilard, kulturystyka, trójbój siłowy, ultimate frisbee, karate, korfball, spadochroniarstwo, tchoukball, wrotkarstwo, rugby, wspinaczka, squash, sumo, narciarstwo wodne i bieg na orientację.

Wrocław jest w finałowej trójce miast ubiegających się o organizację wydarzenia – z wyścigu odpadła Genua. Teraz musimy prześcignąć tylko Budapeszt i Kapsztad.

Decyzję poznamy 12.01.2012 roku.

Oficjalna polska strona The World Games 2017:
http://worldgames2017.pl/

Facebook’owy fanpage:
http://www.facebook.com/The.World.Games.2017.Wroclaw

Oficjalna strona Targów The World Games:
http://targi.worldgames2017.pl/