Wrocławski ogród zoologiczny przechodzi prawdziwą metamorfozę: niebawem otwarty zostanie nowy wybieg dla rysi i żbików, na przełomie maja i czerwca będzie można podziwiać anakondy i inne zwierzęta dorzecza Amazonki, a jesienią w ogrodzie zamieszkają przedstawiciele fauny spod Himalajów na czele z trzytonowymi nosorożcami indyjskimi.

Jednak największymi atrakcjami będą Odrarium i Afrykarium-Oceanarium. – „Rozpoczniemy tym samym nowy rozdział w pozycjonowaniu Wrocławia na turystycznej mapie Europy. Atrakcyjność naszego ogrodu wybiegać będzie daleko poza nasze miasto  i poza nasz kraj” – przekonuje Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Najwcześniej, bo już na przełomie kwietnia i maja, otwarty zostanie nowy wybieg dla rysi i żbików. Dotychczas te piękne koty mieszkały w klatkach o powierzchni zaledwie ok. 20 m2. Nowy wybieg to 1200 mkw., a więc 60-krotnie więcej. Zwierzęta, tak jak w naturze, będą mogły wchodzić na drzewa, ukryć się w gąszczu krzewów, a zwiedzający będą je oglądać przez panoramiczne szyby lub ze specjalnej ambony, bez żadnej widocznej bariery.

wizualizacja: zoo.wroclaw.pl


Więcej o zmianach w ZOO przeczytasz na stronie miejskiej Wroclaw.pl >>>

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW weekend śpimy krócej
Następny artykuł25. Rozwojowy Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.