Polacy wezmą udział w Mistrzostwach Świata Lacrosse w Izraelu 2018. Jednak reprezentacja potrzebuje pieniężnego wsparcia, aby sfinansować pobyt, wyżywienie i bilety lotnicze dla 23-osobowej kadry.

Reprezentacji Polski w lacrossie to najczęściej amatorzy, którzy koszty zgrupowań, wyjazdów i turniejów pokrywają z własnych funduszy. Udział w MŚ w Izraelu to koszt około 150 tysięcy złotych, a więc 6500 złotych na jednego zawodnika. W związku z tym zorganizowano zbiórkę, która ma wspomóc polskich reprezentantów i finansowo wesprzeć ich drogę do Izraela.

Po raz pierwszy Polacy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Manchestrze i zajęli 14. miejsce. W tegorocznych MŚ ich celem jest 20. pozycja, która da automatyczną kwalifikację do turnieju w 2022 roku.

W celu pomocy można wybrać jeden z kilku sposobów. Na chętnych kibiców czekają nagrody, np. oficjalna koszulka meczowa reprezentacji Polski z MŚ w Izraelu czy lot tandemem paralotnią z pilotem.

Wesprzeć reprezentację Polski można na stronie polakpotrafi.pl.

Wesprzyj polską reprezentację lacrosse

Polish National Lacrosse Team weźmie udział w Mistrzostwach Świata Lacrosse w Izraelu. Wcześniej potrzebuje jednak małego wsparcia…https://polakpotrafi.pl/projekt/polskalacrosse2018

Gepostet von DzielniceWroclawia.pl am Sonntag, 1. Juli 2018

Przypominamy także, że wśród kadrowiczów znajdują się zawodnicy z wrocławskiego klubu lacrosse – Kosynierów Wrocław.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: YouTube