Spektakl będzie można zobaczyć w dniach 25-30 września we Wrocławskim Teatrze Lalek. Uroczystą premierę zaplanowano na 27 września.

Dawno, dawno temu było sobie Miasto. W Mieście panowało dość osobliwe prawo: każdy z mieszkańców mógł zostać jego królem. Berło i koronę otrzymywał bowiem zwycięzca corocznego konkursu fotograficznego. Nic dziwnego więc, że ulice Miasta pełne były dorosłych, robiących zdjęcia roześmianym dzieciom. I tak byłoby po dziś dzień, gdyby nie pewne Dziecko, które nie chciało się uśmiechać na zawołanie. Tytułowy Krzywiryjek za wszelką cenę próbuje uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Dlaczego nagrodzone zdjęcia zawsze przedstawiają uśmiechniętego człowieka? Dlaczego Miastem od lat rządzi ten sam fotograf? Dlaczego otaczający go ludzie poświęcają tyle uwagi fotografiom?

KRZYWIRYJEK to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.

Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że uczuć nie wolno dzielić na dobre i złe – one po prostu są.

*

PREMIERA
27 września 2014

SPEKTAKLE
25 – 30 września 2014

wiek 6+
duża scena
czas trwania 60 minut
bilety 20 / 25 zł

reżyseria ROBERT JAROSZ
scenografia JAN POLIVKA
muzyka PATRYK LICHOTA
asystent reżysera BARTOSZ KUROWSKI

występują:
KAMILA CHRUŚCIEL
MARTA KWIEK
EDYTA SKARŻYŃSKA
GRZEGORZ MAZOŃ
SŁAWOMIR PRZEPIÓRKA
MAREK TATKO