Słuchowisko na żywo transmitowane będzie z Dużej Sceny Wrocławskiego Teatru Współczesnego przez media Politechniki Wrocławskiej: Akademickie Radio LUZ i Telewizję Studencką STYK. 

Przed słuchowiskiem w godz. 19-20 odbędzie się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

scenariusz: JAKUB ŻULCZYK na podstawie własnej książki Radio Armageddon

reżyseria i muzyka: TOMASZ HYNEK

 

12 stycznia 2014. [niedziela], godz. 20.00_Duża Scena

obsada: Aleksandra Dytko, Maria Kania, Zina Kerste, Beata Rakowska, Maciej Kowalczyk, Tadeusz Ratuszniak, Michał Szwed i zespoły m.in. z kręgu Muzyki Młodego Wrocławia: Contact, Kultura Upadła, People of The Haze, Ukryte Zalety Systemu, Zdrada Pałki.

 

12.01.2014. [nd], godz. 20.00, Duża Scena Wrocławskiego Teatru Współczesnego

System. Słowo-klucz wszystkich rewolt młodzieżowych XX w. Słowo-wytrych bitników, hippisów, punków, ale i polityków, ministrów spraw zagranicznych, posłów do parlamentu europejskiego… System, czyli wszystko i nic. Jak Al-Kaida. Coś, czego nie można pokonać. Coś, co nawet własną śmierć pośmiertnie sprzeda i ogłosi jako nowy program wyborczy. Coś, co jest w nas. Bo dziś bunt nie jest sexy. Bunt to zaburzenie, z którym należy udać się do specjalisty jednego z kilkuset nurtów psychoterapeutycznych. Ale cichuteńko gra w każdym z nas. Zagłuszany szumem konformizmu, uwikłań, odpowiedzialności, przedmiotów. Gra w Radio Armageddon. Z Systemem nie wygra. Ale może może nie przegrać? Tylko jaka jest cena? [Tomasz Hynek]

 

Ta historia dzieje się w Polsce, choć tak naprawdę nie mogłaby się tu zdarzyć. Jest niemożliwa, ale realistyczna. Czworo licealistów urodzonych w 1989 roku zakłada zespół punkowy Radio Armageddon. Uzyskują olbrzymią popularność wśród rówieśników i prowokują zamieszki przeciw systemowi, w którym wszystko jest do kupienia. Znika lider kapeli – Cyprian. Co się z nim stało, czy żyje, czy się znajdzie? Polska, szkoła i młodość opisane bez taryfy ulgowej. Jakub Żulczyk, autor powieści Radio Armageddon, napisał scenariusz naszego słuchowiska. Także według jego scenariusza jesienią 2014 roku powstanie w WTW spektakl w reżyserii Tomasza Hynka.

Tomasz Hynek – reżyser teatralny, kompozytor, dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej oraz reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie. Twórca muzyki do blisko trzydziestu spektakli zrealizowanych m.in. przez Macieja Wojtyszkę, Zbigniewa Zapasiewicza. Od 2000 współpracuje jako kompozytor z Markiem Fiedorem. Jako reżyser zadebiutował w 1999 w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku inscenizacją Małego Księcia de Saint-Exupéry’ego. Skomponował także muzykę do tego spektaklu. Zrealizował kilkanaście przedstawień, wśród nich Nienasycenie Witkacego [2009], God.com na podstawie Czekając na Godota Becketta [2006], Piaskownica Walczaka [2005], Czarujący korowód Schwaba [2002], Spokój w głowie wg Feusette’a [2002], Suburbia Bogosiana [2001]. Pracował w teatrach Studio i Współczesnym w Warszawie, im. Kochanowskiego w Opolu, im. Horzycy w Toruniu, Polskim w Poznaniu. Spektakl A ja, Hanna wg Trenów Kochanowskiego opatrzonych muzyką rockową przyniósł mu w 2011 Grand Prix za reżyserię na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, I nagrodę na Wałbrzyskich Fanaberiach Teatralnych, Złotą Maskę za najlepsze widowisko roku, a w 2012 Złotą Maskę za muzykę. Z Wrocławskim Teatrem Współczesnym współpracuje po raz trzeci. 17 maja 2013 miała miejsce prapremiera dramatu Marka Kocota Pomarańczyk, który wyreżyserował i opatrzył muzyką. Skomponował także muzykę do spektaklu Zamek w reżyserii Marka Fiedora.

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWielka wystawa budowli z klocków Lego w Pasażu Grunwaldzkim!
Następny artykułXIV Krajowy Zjazd Doktorantów
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.