Jarosław Charłampowicz został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Wrocławia. Wybrany to radny Platformy Obywatelskiej i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny.

Podczas sesji inaugurującej pracę Rady Miasta Wrocławia, radni wybrali przewodniczącego. Został nim Jarosław Charłampowicz, radny z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz bliski współpracownik Grzegorza Schetyny. W latach 2006-2011 sprawował urząd radnego sejmiku dolnośląskiego, a w latach 2011-2015 był posłem z okręgu wrocławskiego.

Bycie przewodniczącym to kwestia zaufania i ogromny zaszczyt. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, bowiem większa część radnych poparła mnie. Resztę, która nie oddała na mnie głosu, swoją pracą postaram się przekonać, że będziemy dobrze pracować w Radzie Miejskiej – mówi Jarosław Charłampowicz.

Kandydaturę Charłampowicza zgłosiła radna Agnieszka Rybczak. W głosowaniu tajnym wzięło udział 36 radnych. Zza było 26 z nich, przeciw 8. Dwie osoby wstrzymały się od głosu. Co ważne, Charłampowicz był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Moją pracę będzie można oceniać przez najbliższe pięć lat. Mam nadzieję, że będzie to dobra ocena. Będę starał się dobrze organizować pracę Rady Miasta i pomagać wszystkim radnym. Mam nadzieję, że kluby radnych będą w odpowiedni sposób współpracować ze sobą, przez co będziemy mogli wspólnie dobrze działać w Radzie Miejskiej – dodaje nowy przewodniczący.

Funkcja przewodniczącego Rady Miejskiej związana jest z prowadzeniem obrad rady oraz reprezentowaniem jej na zewnątrz. To od przewodniczącego bowiem zależy, jak wyglądają sesje.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Oliwia Stasiak