Firma Tacit Development zdecydowała się na budowę nowego czterogwiazdkowego hotelu na działce przy placu Katedralnym 9 na Ostrowie Tumskim. Ma być gotowy w 2015 roku a wartość inwestycji to ok. 100 milionów złotych.

Spółka miała w tym miejscu budować pięciogwiazdkowy hotel Rialto już kilka lat temu, ale wówczas inwestycja nie doszła do skutku i firma musiała zapłacić wysokie kary finansowe dla miasta za niewywiązanie się z umowy. Obecnie inwestorzy uważają Wrocław za atrakcyjny rynek i według nich wciąż jest miejsce na nowe hotele w mieście.

Tak miał wyglądać hotel Rialto na Ostrowie Tumskim / fot. forum-architekci.com

Hotel na Ostrowie Tumskim został zaprojektowany nieco inaczej od tego, który miał tu być budowany wcześniej. W nowym obiekcie mają być duże sale konferencyjne, salę bankietowo-weselną (na ok. 400 osób0), a także więcej pokoi (ok. 170).

Nie ma jeszcze wizualizacji nowego hotelu, a na placu budowy rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze. Pewne jest jednak, że projekt będzie musiał zatwierdzić konserwator zabytków. Wiadomo, że hotel będzie miał 5 pięter.