Święto Trzech Króli to stosunkowo nowy wolny dzień od pracy. Z tej właśnie okazji zorganizowana zostanie wycieczka biegowa w masywie Sobótki.

Jednostka jako trening bardzo potrzebna, a dzięki inicjatywie braci Adama i Cezarego Całych oraz Pawła Adamka będą stworzone idealne warunki by wszyscy mogli przez nią przebrnąć w komfortowych warunkach.

mat. organizatora

W tym roku święto wypada w poniedziałek – 6 stycznia. Z tego też powodu niedzielny trening zostaje przeniesiony na poniedziałek (niedzielny trening na Olimpijskim nie odbędzie się). Z uwagi na zróżnicowany poziom biegaczy reprezentujących różne grupy treningowe od początkującej do zaawansowanej wytypowano dwie trasy marszo-biegowe (14 i 21 km) tak by trening wyjazdowy przeprowadzić w dwóch grupach.

Obie trasy mają swój początek i koniec na stadionie ŚOKSiR w Sobótce i w połowie swych długości spotykają się na szczycie Ślęży – najwyższego szczytu w masywie. Nie bez powodu trening rozpocznie się i zakończy na Stadionie w Sobótce – dzięki uprzejmości kierownika działu sportu w ŚOKSiR Wojciecha Kacperskiego zostanie udostępniona szatnia z toaletami i prysznicami.

Trasa
Grupa pierwsza 14 km – trasa została tak wytypowana by podbieg na szczyt Ślęży nie był tak stromy i trudny jak w przypadku Biegu Górskiego na Ślężę. Podbieg został podzielony na 4 części z odcinkami prostymi na których będzie można złapać oddech. Druga połówka trasy – zbieg będzie wiódł leśnymi ścieżkami na których nawierzchnia pozwala na pewny bieg. Poniżej link do mapy:

Grupa druga 21 km – droga do szczytu Ślęży wymaga pokonania dwóch podbiegów. Pierwszy długi o niewielkim nachyleniu, kończący się szybkim zbiegiem i drugi krótszy ale wymagający z przełęczy Tąpadła bezpośrednio na szczyt (odcinek marszobiegowy). Druga połowa trasy to krotki zbieg i dłuższy odcinek prosty z niewielkim podbiegiem w końcówce.

Przygotowanie
Strój biegowy – adekwatny do warunków atmosferycznych. Warto pamiętać o tym, że na szczycie planowana jest chwilowa przerwa i wypadało by mieć ze sobą coś cieplejszego do założenia w przerwie tak by nie ochłonąć. W schronisku na Ślęży można zakupić herbatę, pomimo to warto i tak zaopatrzyć się w niewielką butelkę wody i prowiant w postaci batonów lub żeli energetycznych.

Dojazd
Wycieczka organizowana jest z dojazdem własnym – samochodem lub autobusem.

 

Szczegóły i plan

  • Data: 06.01.2014
  • Cel: Sobótka, Ślęża
  • Trasa: 14 i 21 km
  • Szatnia: dostępna od 9.30
  • Rozgrzewka: 10.00 na stadionie
  • Start: 10.15

 

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSylwester na Przełęczy
Następny artykułChrysta Bell zaśpiewa w Synagodze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.