Śląsk Wrocław w sobotę 3 listopada podejmie Wisłę Płock. Mecz będzie wyjątkowy, ponieważ został wpisany w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oprócz tego szansę na jubileuszowe spotkanie ma Piotr Celeban.

Zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego wygrali dwa ostatnie spotkania – ligowe derby przyjaźni z Miedzią Legnica (5:0) i 1/16 Pucharu Polski z Bytovią Bytów (3:0). Wysokie i pewne zwycięstwa poprawiły morale zespołu po porażce z Arką Gdynia (1:2). Teraz przed wrocławianami mecz z Wisłą Płock, która aktualnie zajmuje 13. miejsce w tabeli.

To jest bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu, bo chcemy po zwycięstwie bardzo zbliżyć się do górnej ósemki, może nawet do niej wskoczyć. Mamy mocnego przeciwnika, który się w ostatnich meczach bardzo dobrze spisuje – wysoko wygrał mecz pucharowy. Ma w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników. Będziemy grali o zwycięstwo. Nie chciałbym specjalnie mieszać w składzie. Wyjdziemy w podobnym zestawieniu, jak ostatnio, bo ten zespół grał bardzo dobrze. Potrzebujemy stabilizacji, większej automatyczności w grze, dlatego ten skład będzie zbliżony do tego, który wyszedł na mecz z Miedzią. Oczekuję dobrej gry mojej drużyny i zwycięstwa – mówi Tadeusz Pawłowski, trener Śląska.


Spotkanie będzie wyjątkowe co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze szansę na jubileuszowy setny mecz ma kapitan gospodarzy – Piotr Celeban. Obrońca Śląska nieprzerwanie od sezonu 2016/2017 wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Co więcej, jego seria rozpoczęła się jeszcze wcześniej, dokładnie w 25. kolejce rozgrywek 2015/2016. Od tego momentu Celeban zagrał w każdym meczu w pełnym wymiarze czasu. Obrońca ma także szansę wyprzedzić Radosława Majdana na liście zawodników z największą liczbą występów w Ekstraklasie. Aktualnie obaj piłkarze znajdują się na 50. pozycji z dorobkiem 320 meczów.

Przyjeżdża przeciwnik, który ma nowego trenera, ale my go znamy i mieliśmy możliwość trenować pod jego okiem. Będzie się zapewne chciał pokazać z jak najlepszej strony. To będzie atrakcyjny mecz, bo i my i Wisła Płock potrafimy grać, strzelać bramki. Liczę, że ten mecz, szczególny dla mnie, będzie zwycięski – mówi Piotr Celeban, kapitan Śląska.


Drugim powodem, który sprawi, że mecz Trójkolorowych z Nafciarzami będzie wyjątkowy są obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wszystkich spotkań 14. i 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze zagrają w biało-czerwonych opaskach, a przed rozpoczęciem spotkania pojawi się flaga Polski i zostanie odśpiewany hymn narodowy.


Początek meczu w sobotę 3 listopada o godz. 18:00 na Stadionie Wrocław. Sędzia spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / Śląsk Wrocław