Mają głowy pełne pomysłów, są kreatywni, pełni pasji, odwagi i wytrwałości. Wśród nich znajdują się rekiny biznesu, wschodzące gwiazdy, wynalazcy i artyści. Już po raz czwarty, w plebiscycie „30 Kreatywnych”, miasto Wrocław i portal miejski wroclaw.pl wyróżnili najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców.

„30 Kreatywnych Wrocławia” to plebiscyt, w którym już po raz czwarty nagrodzonych zostanie trzydziestu mieszkańców miasta, wyróżniających się swoimi działaniami. Z setek zgłoszeń, nadesłanych przez wrocławian, wybrano finalistów w czterech kategoriach: Kultura/sztuka/dizajn, Nauka, Biznes i Społeczeństwo/miasto.

W finale kategorii Kultura/sztuka/dizajn znalazło się m.in. wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych CeTa, które współpracowało przy produkcji filmu „Loving Vincent”, reżyserka młodego pokolenia Jagoda Szelc oraz ilustratorka Joanna Gniady.

Wśród laureatów kategorii Nauka znalazł się m.in. profesor Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej, Katarzyna Kornicka z Uniwersytetu Przyrodniczego, Pracownia Poprawnej Polszczyzny z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademicki Klub Lotniczy PWr.

W kategorii Biznes nagrodzeni zostali m.in. Ten Square Games – twórcy kultowej gry „Let`s Fish”, Piotr Szwed – pomysłodawca wypożyczalni skuterów elektrycznych Go Scooter, a także Biblioteka Ubrań.

Na tle innych zgłoszeń w kategorii Społeczeństwo/miasto wyróżniły się m.in. Gastro Nocki, Jan Piontek – pomysłodawca „społecznych lodówek” oraz aktywiści z Fundacji Ukraina.

– Każda z tych opowieści jest świadectwem siły kreatywności i umiejętności podejmowania ryzyka, tak aby zmieniać świat na lepsze. Mamy nadzieję, że będą one dla wielu inspiracją do podejmowania coraz śmielszych wyzwań – twierdzi Martyna Bańcerek z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Sylwetki zwycięzców zaprezentowane zostały w specjalnym serwisie poświęconym „30 Kreatywnych”. Laureaci opowiadają tam o swoich sukcesach, wyzwaniach i roli Wrocławia w ich życiu.

Uroczysta gala, na której finaliści odbiorą swoje statuetki, planowana jest na 13 września.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe