Stare książki, pudła, kartony, baterie, zepsute lodówki czy telewizory nie muszą już zagracać piwnic, garaży i komórek. W najbliższą sobotę, 8 września, organizowana jest akcja podczas której będzie można pozbyć się niepotrzebnych sprzętów i wymienić je na drzewka.

„Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia” to akcja, podczas której będzie można oddać makulaturę, elektrośmieci (duże i małe) oraz baterie. W zamian otrzymać będzie można sadzonkę drzewka. Wystarczy przynieść minimum 2 kilogramy makulatury. Mogą być to stare zapisane zeszyty, niepotrzebne podręczniki, opakowania po jajkach czy stare gazety. Zbierane będą również elektrośmieci, czyli lodówki, telewizory, radia, wieże, laptopy, komputery, suszarki, stare telefony – sprzęt kompletny oraz żarówki i baterie. W zależności od ilości przywiezionych śmieci, będzie można zabrać więcej niż jedno drzewko. W poprzednich latach były to najczęściej sosenki, świerki, graby, głóg, jarzębina, lipa czy czarny bez.

 

Wydarzenie organizowane jest na parkingu Hali Targowej Tęcza przy ulicy Bajana 1. Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 16:00. Wstęp jest wolny.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: maxpixel.net