Wypadek na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Pułaskiego. Zderzyły się bus Służby Więziennej i volkswagen. Przyczyny wypadku wciąż są ustalane.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 14, 9 kwietnia 2018 roku. W Busie Służby Więziennej znajdowało się 3 funkcjonariuszy (w tym kierowca), a w samochodzie osobowym były kierowca i pasażer. Wiadomo, że więźniarka jako pojazd uprzywilejowany miała pierwszeństwo, do tego używała sygnałów dźwiękowych. Nie wiadomo jednak jak dokładnie doszło do zderzenia i kto zawinił. Według kierowcy Volkswagena, który jechał ul. Pułaskiego w kierunku pl. Wróblewskiego, wjechał on na skrzyżowanie na zielonym świetle. W wyniku zderzenia bus Służby Więziennej uderzył w kiosk.

– Nie znamy jednoznacznej przyczyny zdarzenia, cały czas staramy się ją ustalić – mówi komisarz Kamil Rynkiewicz z sekcji prasowej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. – Do szpitala przewieziono dwie osoby z busa oraz pasażera z volkswagena. Nie zagraża im niebezpieczeństwo, zostali zabrani na obserwację.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policja. Nie ma już większych utrudnień w ruchu.

 


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: screen z youtube