We Wrocławiu pieniądze przysługują około 60 tys. uczniom. Do tej pory wpłynęło 15 tys. wniosków. Wypłaty powinny ruszyć w przyszłym tygodniu.

Wyprawka w ramach rządowego programu „Dobry start” przysługuje każdemu uczniowi do 20 roku życia. Wyjątkiem są niepełnosprawni, którzy będą otrzymywać świadczenie aż do ukończenia 24 lat. Program nie dotyczy dzieci w zerówce oraz uczniów szkół policealnych i tych, którzy uczęszczają do szkół dla dorosłych.

Wyprawka wypłacana będzie raz na rok. We Wrocławiu do tej pory drogą elektroniczną złożono 15 tys. wniosków. Pieniądze przysługują aż 60 tys. uczniom.

Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Andrzej Mańkowski, informuje, że osoby, które złożył już wnioski, powinny otrzymać pieniądze już w najbliższym tygodniu. Natomiast Ci, którzy dopiero zaczną starać się o świadczenie, nie będą musieli czekać dłużej niż około 2 tygodnie.

Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2018 roku. Do 1 sierpnia można je składać wyłącznie elektronicznie, natomiast później istnieje również możliwość zrobienia tego w tradycyjny sposób, czyli na papierze.

Gdzie złożyć podanie?

Centrum Biznesu Grafit, ul. Namysłowska
siedziba MOPS-u,ul. Strzegomska 6
centrum świadczeń, ul. Hubska
zespół pracy terenowej MOPS, ul. Średzka 42
zespół pracy terenowej MOPS, ul. Braniborska 6/8
zespół pracy terenowej MOPS, ul. Nowowiejska 102
zespół pracy terenowej MOPS, ul. Oficerska 9A
zespół pracy terenowej MOPS, ul. Kniaziewicza 29
zespół pracy terenowej MOPS, ul. Krzywoustego 296
zespół pracy terenowej MOPS, pl. Św. Macieja 4

Autor: Oliwia Stasiak