Firma Skanska podpisała wczoraj kontrakt ze spółką Wrocławskie Inwestycję na przebudowę ulicy Purkyniego, która łączy plac Nowy Targ z placem Powstańców Warszawy.

Kilka lat temu wyremontowano zachodnią część tej ulicy, natomiast pozostała część, długości pół kilometra, to obecnie łatanina kocich łbów i mniejszej kostki z kawałkami pojedynczych lub podwójnych szyn, po których tramwaj ostatni raz jechał pod koniec wojny. Ta jezdnia zostanie zbudowana na nowo, będzie nieco węższa (7 m) od istniejącej, ale dzięki temu poszerzy się chodniki i zbuduje zatoki parkingowe dla 50 – 70 samochodów i paru autobusów.

fot. wroclaw.pl

Ulica w mniejszym stopniu będzie pełnić funkcję przelotową, a w większym dojazdową do licznych tu obiektów kultury i rekreacji: Muzeum Narodowego, Panoramy Racławickiej, Muzeum Architektury, Akademii Sztuk Pięknych, Zatoki Gondoli, Parku Słowackiego.

Koszt remontu ulicy Purkyniego to ponad 8 milionów złotych, z czego 2 miliony to wkład Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na wymianę kolektorów sanitarnych i deszczowych. .

Prace potrwają 16 miesięcy i powinny się zakończyć w marcu 2014 roku.