- KARTKA Z KALENDARZA - 16 LIPCA -


Sprawa zabytkowej kamienicy na Wyspie Słodowej stała się nasza – ogólnowrocławska. Coraz więcej osób interesuje jej przyszłość. Nie można jej zburzyć, więc miasto postanowiło ją sprzedać za 7 mln zł. Wobec społecznego sprzeciwu na razie się wstrzymało. Od poniedziałku mają rozpocząć się konsultacje społeczne dotyczące jej przyszłości.

- REKLAMA -

Na stronie magistratu utworzona zostanie specjalna platforma, za pomocą której będzie można zgłaszać swoje pomysły.

Dyskusja na temat przyszłości kamienicy i Wyspy Słodowej toczyła się we wtorek w Kinie Nowe Horyzonty. Tam m.in. przypomniane zostały strategie dla Wyspy Słodowej, które przygotował Łukasz Medeksza. Poniżej prezentujemy do nich odnośnik (publikujemy je w całości).

ŁUKASZ MEDEKSZA: Strategie dla Wyspy Słodowej

Cała ta sytuacja spowodowała, że wrocławianie coraz chętniej rozmawiają o przestrzeni miejskiej. Chcą mieć wpływ na to, co się wokół nich dzieje. Pozostaje mieć nadzieję, że rozpoczynające się konsultacje zakończą się wypracowaniem dobrych rozwiązań.

O przyszłości Wyspy Słodowej będzie rozmawiali także w najbliższych wydaniach „Dzielnic Wrocławia”. Warto też zaglądać na fejsbukową stronę WyspaSłodowa7. Swoje pomysły na zagospodarowanie tego miejsca można wrzucać do skrzynki na listy, która została zamontowana na kamienicy. Można też przesyłać je do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Autor | DEG
Zdjęcie | wikimedia

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie przegap #13
Następny artykułDzielnice Wrocławia 13/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.