Archiwum Państwowe we Wrocławiu oraz Śląsk Wrocław zapraszają na wystawę archiwalną pt. „Śląsk przez lata”.

Jan Tomaszewski to rodowity wrocławianin, który karierę piłkarską rozpoczynał w Śląsku Wrocław

Od 9 maja do 9 czerwca w sali wystawowej Archiwum Państwowego we Wrocławiu prezentowane będą pamiątki sportowe oraz archiwalia ukazujące bogatą i barwną historię sekcji piłkarskiej największego klubu sportowego w mieście i w regionie – Śląska Wrocław. Na wystawie po raz pierwszy pokazane zostaną połączone zbiory przechowywane dotychczas w klubie z prywatną kolekcją pamiątek Jarosława Szandrocho, a także eksponatami przekazanymi przez wielu sympatyków Śląska. Całość wzbogaci prezentacja materiałów archiwalnych z zasobu wrocławskiego Archiwum.

Przez miesiąc trwania wystawy zaprezentowane zostaną m.in. zdjęcia, stare proporczyki i programy meczowe czy koszulki wrocławskich zawodników. Znajdzie się także miejsce na historię najnowszą – kibice będą mogli zobaczyć medal za Puchar Ekstraklasy, zdobyty przez nasz klub przed dwoma laty. Gratką dla miłośników historii WKS-u będzie z pewnością dokument z 1947 roku, który potwierdza zarejestrowanie klubu pod nazwą Śląsk. Jedna z gablot w całości poświęcona będzie Januszowi Sybisowi, najlepszemu zawodnikowi w dziejach wrocławskiego klubu.

Kuratorami wystawy są Janusz Sybis, Jarosław Szandrocho oraz dr Grażyna Trzaskowska.

***
Wystawa będzie czynna w gmachu Archiwum Państwowego we Wrocławiu przy ul. Pomorskiej 2 w dniach:
poniedziałek, środa, piątek: godz. 9.00 – 15.00
wtorek, czwartek: godz. 9.00 – 18.00
sobota: godz. 8.00 – 13.00

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy. Wstęp wolny. Zachęcamy także kibiców do przekazywania pamiątek związanych z historią Śląska, które mogłyby wzbogacić wystawę, a w przyszłości trafić do muzeum naszego klubu, które powstanie na nowym stadionie. Informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 71-722-39-41.

(slaskwroclaw.pl)