W dniach 22 lutego – 9 marca we Wrocławiu będzie można oglądać najlepsze zdjęcia prasowe zakwalifikowane do finału konkursu Grand Press Photo 2013. To aż 176 fotografii! 

 

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 60 zdjęć pojedynczych i 16 fotoreportaży, które zostały wyłonione przez jury spośród ponad 4,8 tys. prac. To już 9. edycja Grand Press Photo skierowanego do zawodowych fotoreporterów, a organizowanego przez miesięcznik „Press”. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej, a także podnoszenie jej jakości. Zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie. Finałowe prace można oglądać już w różnych miastach w całej Polsce. We Wrocławiu wystawa w Pasażu Grunwaldzkim jest prezentowana już po raz trzeci.

– Grand Press Photo cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów, a my możemy być tylko dumni z tego, że jako centrum handlowe możemy patronować tak niestandardowemu przedsięwzięciu kulturalnemu – mówi Agnieszka Lis, Manager ds. Marketingu CHR Pasaż Grunwaldzki.

Uświetnieniem wystawy będą zdjęcia Samuela Arandy, zwycięzcy World Press Photo 2012, a zarazem przewodniczącego jury Grand Press Photo 2013. W edycji ogólnopolskiej nagrodę główną i tym samym tytuł Zdjęcia Roku – przyznano fotografii Michała Legierskiego z Agencji Fotograficznej Edytor, która przedstawia mężczyznę wynoszącego krzyż z płonącego kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach.

Zdjęcia finałowe Grand Press Photo 2013, podzielone na kilka kategorii, będzie można oglądać w Pasażu Grunwaldzkim na poziomie „0”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Autor | Monika Usielska
Zdjęcie | Michał Legierski

ZDJĘCIE ROKI 2013: Mężczyzna wynosi krzyż z płonącego kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach. Pożar wybuchł w nocy, gasiło go 30 sekcji straży pożarnej. Gdy tylko zauważono ogień, pod kościół zbiegło się wielu mieszkańców. Z kościoła wynoszono wszystko, co dało się uratować, rozebrano nawet częściowo organy, by je ocalić. Pomoc w odbudowaniu spalonej części świątyni zaoferowali wierni i okoliczne parafie.
14 stycznia 2013 r