„Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD będą pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Tylko 18 stycznia Multikino Arkady Wrocławskie pokaże wystawę „Henri Matisse. Wycinanki”. Nagrania zrealizowano w słynnych muzeach MoMA w Nowym Jorku oraz Tate Modern w Londynie.

Film dokumentujący kolekcję jednego z najwybitniejszych artystów malarstwa Henri’ego Matisse’a z najważniejszych muzeów na świecie: londyńskiego Tate Modern i nowojorskiego MoMA. Za kulisy wystawy zabiera nas dyrektor galerii Tate – Sir Nicholas Serota, eksperci i przyjaciele Matisse’a, którzy opowiadają o okresie, w którym tworzył wspaniałą serię gwaszy-wycinanek (gouachesdécoupés). Kuratorzy londyńskiego Tate Modern, zafascynowani abstrakcjonistycznymi eksperymentami Matisse’a, postanowili dokonać niezwykłego kolażu – muzyki, tańca i malarstwa. Muzykę do filmu skomponował światowej klasy jazzman Courtney Pine.

 

Wystawa na ekranie „Henri Matisse. Wycinanki”
18 stycznia 2016 | godz. 18:00
Multikino Arkady Wrocławskie

Czas trwania: ok 90 min.
Wystawa z polskimi napisami!
Przerwa:
brak

Bilety:
35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala)
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na tę wystawę. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Wystawa na ekranie”. Czekamy do piątku, 15 stycznia, do godz. 20.

***