Na Wyszyńskiego jest zbyt niebezpiecznie dla kierowców – zadecydowali miejscy urzędnicy. Na razie wyremontują nam ulicę tak, żebyśmy się na niej nie pozabijali. Na linię tramwajową trzeba będzie jeszcze poczekać. Remont zakończy się w 2014 roku.

Wizualizacja: Grzegorz Kilian / materiały Urząd Miasta

Najpierw jednak musi się zacząć. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto go wykona. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na jego wykonanie. Prace rozpoczną się na wysokości ulicy Prusa wzdłuż kościoła św. Michała. Najwięcej pracy będzie na odcinku od Nowowiejskiej do Mosbacha. Tam trzeba będzie wymienić m.in. asfalt i chodniki. W przyszłym roku do remontu pójdzie też ulica Nowowiejska. Można rzec cytując klasyka: „To będzie piękne miasto… gdy wreszcie przestaną je budować.” Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, bo korki w tej części Wrocławia murowane.

(deg)

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTak w tym roku będą się nosili studenci AWF
Następny artykułSeminarium Designe dla biznesu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.