Na przedsezonowej konferencji prasowej trener Śląska Rafał Kalwasiński zapytany o to, które drużyny będą się liczyły w walce o awans do I ligi, odpowiedział: – Oprócz Stali Ostrów groźne będą zespół z Prudnika oraz AZS AWF Katowice.

Nie mógł strzelić lepiej. Tylko te trzy kluby potrafiły w tym sezonie wrocławian pokonać. Akademicy najwyżej…

23 października „Trójkolorowi” osłabieni brakiem Radosława Hyżego (który był po drobnym zabiegu kontuzjowanej stopy) oraz Adriana Mroczka-Truskowskiego (ból pleców pozwolił mu jedynie za 10-minutowy epizod na boisku) przegrywając 70-81 doznali pierwszej porażki w sezonie. Drużynę z Katowic do zwycięstwa nad Śląskiem poprowadził Paweł Jurczyński, który tego dnia był nie do zatrzymania. Raz za razem „dziurawił” wrocławski kosz – uzbierał na swoim koncie 26 punktów, z czego 21 padło po rzutach trzypunktowych.

Po stronie wrocławskiej znakomite zawody rozegrali Mirosław łopatka (27 punktów, 11 zbiórek) i wracający po kontuzji nadgarstka Artur Grygiel (22 punkty, 6/13 za 3). W dalszej części rozgrywek  zawodnicy AZS AWF nie radzili sobie już tak dobrze z innymi czołowymi ekipami ligi. Do tej pory zanotowali komplet porażek w starciach z chorzowską Albą, Stalą Ostrów oraz Pogonią Prudnik. Wysoką czwartą pozycję w tabeli zawdzięczają brakowi
wpadek w rywalizacji z drużynami słabszymi.

Poza wspomnianym już Jurczyńskim o sile jutrzejszego rywala Śląska stanowią Kamil Nowak, Mateusz Dziemba, Tomasz Milewski oraz Marcin Ecka. Dwaj ostatni jeszcze kilka lat temu byli wyróżniającymi się postaciami zaplecza ekstraklasy, prawdziwymi gwiazdami I ligi. Katowiczanie to mocna pierwsza piątka i gracze „zadaniowi” wchodzący z ławki. Jeśli
dodamy do tego śląski charakter, ambicję i wolę walki, naszym oczom ukazuje się zespół, którego ambitne plany wcale nie wydają się być irracjonalnymi.

Do wielkiego rewanżu nad AZS-em koszykarzy z Wrocławia z pewnością będą mogli już poprowadzić dwaj niedysponowani w Katowicach liderzy Śląska – Mroczek-Truskowski oraz Hyży. W ekipie gospodarzy nie zagra tylko Marcin Bluma, który w dalszym ciągu ma problemy z kolanem.

Wielki rewanż Śląska nad AZS AWF Katowice w sobotę, 4 lutego o godzinie 18:00 w hali „Kosynierka”. Bezpośrednią transmisję z tego starcia przeprowadzi Radio Wrocław oraz oficjalny fanpage Śląska na Facebooku – facebook.com/Trojkolorowi.

Bilety w cenach 14 i 10 zł (I klasa), 10 i 7 zł (II klasa) oraz 5 zł (Klub Kibica) można nabywać w siedzibie klubu przy ulicy Mieszczańskiej 11 w piątek do godziny 18:00, lub też w sobotę na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

 

(WKS Śląsk Wrocław)