W najbliższą sobotę, 23 sierpnia, w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się rozstrzygnięcie regionalnego etapu wojewódzkiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W programie liczne prezentacje i degustacje tradycyjnych, dolnośląskich wyrobów.

Promująca kulinarne dziedzictwo impreza jest współorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Celem konkursu jest poznanie i udokumentowanie dolnośląskich regionalnych produktów żywnościowych, produktów osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur.

Podczas imprezy producenci z Dolnego Śląska już po raz czwarty zaprezentują gościom Pasażu produkty i potrawy przygotowywane tradycyjnymi metodami. Będzie można spróbować m.in. słynnego oleju Dr Budwig, tłoczonego na zimno soku jabłkowego z Lutyni, pszenno-żytnich pierniczków z Oleśnicy, a także pasztetu z królika. Na stołach nie zabraknie również miodów z rodzinnych pasiek. Spośród wszystkich przedstawionych propozycji komisja konkursowa wybierze najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz najlepsze danie i potrawę regionalną Dolnego Śląska, a także ogłosi nominację do nagrody „Perła 2014” – przyznawanej podczas Wielkiego Finału Konkursu na Międzynarodowych Targów Spożywczych Polagra Food w Poznaniu.

Ideą konkursu, współfinansowanego ze środków unijnych, jest przygotowanie lokalnych producentów do ubiegania się o ochronę zgodną z ustawodawstwem unijnym oraz zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

Prezentacja odbędzie się 23 sierpnia (w sobotę) na poziomie „0” Pasażu Grunwaldzkiego, w godzinach 11.00 do 16.00.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Autor | Monika Świerczewska

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMPK ostrzega: Na tych liniach spotkasz kontrolerów (6)
Następny artykułLawrence Kinnard wraca do Polski!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.