Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oficjalnie zaplanowany na początek sierpnia. Cztery reprezentacje zmierzą się ze sobą na chwilę przed turniejem kwalifikacyjnym do Tokio.

Jak co roku, w reprezentacyjnym kalendarzu musi się znaleźć miejsce na krótki turniej upamiętniający wybitnego trenera – Huberta Jerzego Wagnera. Tym razem impreza rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 3. Będzie to ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed zdecydowanie najważniejszym turniejem w tym sezonie, jakim będzie walka o kwalifikację olimpijską.

-Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynęXVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich 2020 roku. Dlatego bardzo dokładnie dobieramy uczestników, na razie mogę zdradzić tylko tyle, iż mogą się Państwo spodziewać niespodzianek, i oczywiście wspaniałych emocji. Będziemy na bieżąco informować o tym, które drużyny zostaną rywalami Polaków oraz mieście gospodarzu turnieju. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: materiały prasowe