W ostatnim meczu w 2016 roku Impelki zmierzą się z Developresem SkyRes Rzeszów. Będzie to mecz o utrzymanie trzeciej pozycji w tabeli Orlen Ligi. To ważne – biorąc pod uwagę rozstawienie w Pucharze Polski.

Ostatnie mecze Impelek napawają optymizmem. Dobrą passę rozpoczęły od domowego zwycięstwa z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna. Następnie przyszła kolej na hitowe spotkanie z Chemikiem Police. Mimo przegranej – wrocławianki przywiozły z trudnego terenu punkt i mogły być zadowolone ze swojej postawy na boisku.

Trzy kolejne spotkania to całkowita dominacja podopiecznych Marka Solarewicza. Impelki odprawiły kolejno PTPS Piła, KS Pałac Bydgoszcz i Legionovię Legionowo, nie tracą przy tym seta. Wrocławianki od początku do końca narzucały swój styl gry – nie pozwalając rywalkom na pokazanie swoich umiejętności.

Najbliższy mecz wrocławianek już w ten piątek. Tuż przed świętami Impelki zmierzą się z Developresem SkyRes Rzeszów. Będzie to walka o utrzymanie trzeciego miejsca – o tyle ważna, o ile pozycja w tabeli Orlen Ligi na półmetku fazy zasadniczej rozstawia w drabince Pucharu Polski. Będzie to także ostatni mecz w tym roku – kolejne starcie dopiero na początku stycznia.

Zespół z Rzeszowa od początku sezonu nie ukrywa swoich medalowych ambicji. Ma ku temu prawo, patrząc na doświadczenie drużyny, jaką udało się skompletować włodarzom ze stolicy Podkarpacia. Jak na razie podopieczne Jacka Skroka zanotowały 8 zwycięstw i 4 porażki – dokładnie takim samym bilansem legitymują się gospodynie piątkowego starcia.

Siła Developresu jest atakująca Adela Helić. Zawodniczka ta jest najlepiej punktującą obecnego sezonu Orlen Ligi. W dotychczasowych meczach zdobyła 226 punktów, w tym 200 atakiem. Drużyna ma też wsparcie w przyjmującej Kremeny Kamenovej, a na środku występuje kapitan – Katarzyna Mróz, która do Rzeszowa trafiła z zespołu mistrza Polski – Chemika Police.