To wyjątkowe spotkanie zbliża się do nas wielkimi krokami. Piątkowej nocy, 30 maja w Restauracji Agawa w Parku Południowym odbędzie się jedna z bardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych we Wrocławiu.

Z Kulturą do Zwierząt – swego rodzaju przestrzeń współpracy osób w różnym wieku, o odmiennych przekonaniach, gustach muzycznych, których łączy jedno – chęć niesienia pomocy czworonogom.

Działania koncentrują się na pomocy podopiecznym z wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy udziale zaprzyjaźnionych instytucji kultury, muzyków, artystów wizualnych, ludzi sztuki, projektantów mody, organizatorów imprez, firm prywatnych. Od 2012 roku wydarzenie odbywa się cyklicznie, dwukrotnie w ciągu roku – na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu.

– Cztery poprzednie edycje akcji spotkały się z dużym zainteresowaniem ludzi dobrej woli, którym nie jest obcy los zwierząt i pragną wesprzeć szczyty cel. Dotychczas udało się zebrać i przekazać schronisku ponad dwie tony niezbędnego pożywienia dla psów i kotów oraz legowiska. Zasady uczestnictwa w wydarzeniu są niezmienne. Należy zabrać ze sobą prezent dla Zwierzaka w postaci karmy suchej lub mokrej czy też koców lub legowisk. Każdy, kto weźmie udział będzie miał szansę otrzymania kulturalnej nagrody przygotowanej przez Partnerów – wyjaśnia Joanna Śliwińska, organizator akcji.

Z Kulturą do Zwierząt vol  5_plakat

Kulturalny program wydarzenia zakłada następujące atrakcje:
Music: SENTHIA / VITEK JANSKY / MIENTA / ADI.DAS
Visual: VJ EMIKO
Foto: DOROTA KOROTKO / PAWEŁ CHRZANOWSKI
Video: UNIA TWÓRCÓW

Zapraszamy do Restauracji Agawa w Parku Południowym w najbliższy piątek, 30 maja o godzinie 21:00 na pełną ARTakcji noc.

Autor | JŚ

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Co nas kręci?”
Następny artykułWażny Dzień Dziecka dla futbolistów
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.