Kolejna, 8. edycja z „Kulturą do zwierząt” już w sobotę – 12 września. Będzie ona podzielona na dwie części. Pierwsza z nich, w formie pikniku odbędzie się w godz. 12-19 w Parku Południowym. Druga, od godz. 21 w Agawie. Biletem wstępu na obie części jest oczywiście karma dla zwierząt.

Podczas 8. edycji chcemy zwrócić uwagę na trzy bardzo ważne problemy. Dzisiaj o pierwszym z nich – masowym ginięciu pszczół!

Od kilku lat pszczoły miodne są zagrożone, co wynika głównie z zanieczyszczenia środowiska oraz używania środków chemicznych w rolnictwie. Organizacja Greenpeace przewiduje, że pszczołom i innym owadom zapylającym grozi wyginięcie. Albert Einstein mawiał, że „kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia”.

W programie: „z kujawskim pomagamy pszczołom” istnieje 5. zasad Przyjaciół Pszczół:

1.Nie wypalam traw i liści
2.Sadzę rośliny rodzime, unikam inwazyjnych
3.Pozostawiam miejsca półdzikie
4.Używam nawozów naturalnych
5.Pomagam tworzyć gniazda dla pszczołowatych

12 września, na dziennej edycji pokażemy i zbudujemy domki dla dzikich pszczół. Polecamy też zapoznać się z zasadami akcji Greenpeace „adoptuj pszczołę” i programem „z kujawskim pomagamy pszczołom”.

http://www.pomagamypszczolom.pl/o-programie
http://adoptujpszczole.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBruno Schulz. Festiwal 2015
Następny artykuł„Otello” w Capitolu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.