W ramach 21. kolejki Orlen Ligi Impel Wrocław zagra z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyną. Będzie to zarazem ostatni mecz Impelek w lutym – spotkanie z Chemikiem Police zaplanowane na przyszłą sobotę zostało przełożone na marzec.

Siatkarki z Muszyny zajmują obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli, kompletując 25 punktów. To o połowę mniej niż wiceliderujący Impel Wrocław (50 pkt). Siatkarki z Dolnego Śląska stawiane są zatem w roli faworytek niedzielnej konfrontacji.

Mineralne jednak niejednokrotnie pokazały, że są w stanie zagrozić zespołom z topu. To także zespół, który gra do ostatniej piłki – w całej lidze wygrał najwięcej tie-breaków. Boryka się niestety z problemami kadrowymi. Wciąż nie wiadomo także, czy w spotkaniu nie zagra Anna Grejman, która wróciła do gry po kontuzji.

Plany wrocławianek na kolejną wygraną może popsuć kontuzja Agaty Sawickiej. Czołowa siatkarka Impela została wykluczona z gry do końca sezonu. To spore osłabienie zespołu, który w najbliższym czasie będzie musiał zaradzić temu problemowi.

Impelki próbują jednak skupić myśli wyłącznie na niedzielnym meczu. Konsekwentna gra zgodna z wcześniej ustaloną taktyką często przynosiła wymierne efekty i na tym koncentrują się podopieczne Marka Solarewicza. Natomiast zadaniem sztabu jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania kadrowego, które pozwoli drużynie na odniesienie kolejnego sukcesu.

Mecz rozpocznie się w niedzielę o 14:45. Transmisja spotkania w Polsat Sport.