W meczu 6. kolejki Orlen Ligi pomiędzy Impelem Wrocław, a Tauronem MKS Dabrowa Górnicza, na parkiecie pojawiła się Magda Stasiak. Był to jej debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z wrocławskim klubem związana jest od podstawówki.

Swoją przygodę z siatkówką zaczęła w szkole podstawowej, kiedy to brała udział w turniejach organizowanych przez wrocławski klub. Następnie z powodzeniem reprezentowała Impel w rozgrywkach młodziczek, kadetek i juniorek.

W ostatnich sezonach Magdę Stasiak oglądać można było na parkietach Młodej Ligi Kobiet, a sezon temu została włączona w szeroki skład pierwszej drużyny. Miała szansę uczestniczenia w treningach pierwszej drużyny, a do czasu powrotu Agaty Sawickiej – pojawiała się także w meczowej czternastce.

W tym sezonie przyszedł czas na kolejny krok. Podczas ostatniego spotkania Orlen Ligi – Magda Stasiak miała szansę na debiut. W przeciągu całego spotkania, na zmianę z Andreą Kossanyiovą, dbała o defensywę wrocławskiej drużyny.

Cieszę się, że miałam szansę na debiut w Orlen Lidze. Mimo, że minęło kilka dni – emocje nadal mnie „trzymają”. To było niesamowite przeżycie i – przede wszystkim – doświadczenie, bo wychodzę z założenia, że nawet najlepszy trening nie zastąpi meczu. Jestem szczęśliwa, że mogłam zagrać tak naprawdę całe spotkanie w obronie i mam nadzieję, że to dopiero początek meczowych wrażeń. Teraz muszę jeszcze ciężej pracować na treningach, by zdobywać zaufanie trenerów – mówi Magda Stasiak, wrocławska libero.

– Cieszę się, że Magda Stasiak mogła zadebiutować w Orlen Lidze przed własną publicznością podczas meczu we Wrocławiu. Jej osoba jest typowym przykładem, że droga, która rozpoczyna się od Volleymanii – poprzez rozgrywki młodzieżowe – może być kontynuowana w seniorskim zespole Impelu Wrocław – dodaje Marek Solarewicz, pierwszy trener drużyny z Dolnego Śląska.

Najbliższy mecz wrocławianki zagrają w Łodzi. Przeciwnikiem będzie lider tabeli Orlen Ligi – zespół Budowlanych. Kolejny mecz w Orbicie już w środę. Do Wrocławia przyjeżdża wtedy zespół Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna. Początek spotkania o 18:00.