W ramach 19. kolejki Orlen Ligi Impelki zmierzą się z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 lutego o 17:00.

Będzie to drugie spotkanie Impelek z siatkarkami Tauron MKS w tym miesiącu i trzecie w tym sezonie. W pierwszej rundzie górą były dąbrowianki. Nieco ponad tydzień temu – ponownie w Hali Orbita – odbył się mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Po dobrej grze triumfowały wtedy siatkarki z Dolnego Śląska.

Obie drużyny do meczu przystąpią w bojowych nastrojach. Dąbrowianki będą chciały zapomnieć o przegranej w Stambule. Impelki za to jak najszybciej chcą wrócić na drogę zwycięstw. Długa seria bez przegranej zakończyła się w ubiegły weekend, kiedy to wrocławianki nie wykorzystały szansy na awans do ścisłego finału Pucharu Polski.

Obu drużynom to zwycięstwo będzie także bardzo potrzebne biorąc pod uwagę ligową tabelę. Tauron MKS ma taką samą ilość punktów co Developres – oba zespoły, na ten moment, walczą o czwartą pozycję. Natomiast Impelki będą chciały utrzymać swoją przewagę nad Grot Budowlanymi Łódź – tuż przed bezpośrednim starciem (15 lutego o 20:30 w Hali Orbita).

Mecz odbędzie się w Hali Centrum w sobotę – 11 lutego. Początek starcia o 17:00. Informacje odnośnie biletów na stronie internetowej dąbrowskiego klubu.