Co zmienią nowe unijne zalecenia dla Polski i jak usprawnią naszą gospodarkę? Jak funkcjonuje system rekomendacji unijnych i jakie ma przełożenie na  faktyczny stan polskiej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej. Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź usłyszymy już 10 czerwca przy ul. Widok 10, o godzinie 16. Będzie to kolejna odsłona spotkań z cyklu „Z Widokiem na Europę”.

29 maja Komisja Europejska ogłosiła nowe zalecenia dla Polski, które mają przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności naszej gospodarki oraz walki z bezrobociem. O kierunkach i propozycjach unijnych z zainteresowanymi będzie rozmawiał Tomasz Gibas, doradca ds. ekonomicznych w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej. Ma on przybliżyć słuchaczom cele, jakie przed sobą stawiać będą Polska i Unia Europejska w ramach strategii “Europa 2020”. Przez ostatnie pięć lat strategia ta była dla Unii Europejskiej kluczowym elementem planu służącego wyjściu z kryzysu, wzmocnieniu rozwoju gospodarczego i tworzeniu miejsc pracy.

 

Na spotkanie w Domu Europy przy ul. Widok 10 zapraszają Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Wstęp bezpłatny, start o godz. 16.