Już od grudnia pojawi się nowe połączenie Wrocław-Berlin. Bilet na pociąg ma kosztować 20 euro, są jednak planowane przystanki po stronie polskiej.

Berlin wydaje się być tak blisko, jednak dostać się do niego nie tak łatwo. Samochodem czy autobusem nie byłoby jeszcze najgorzej, jednak pociągiem do tej pory mogliśmy dojechać tylko na weekendy Pociągiem do Kultury Kolei Dolnośląskich. Od grudnia ma pojawić się  bezpośrednie kolejowe połączenie z Berlinem. Do nowego rozkładu jazdy wprowadzą je Przewozy Regionalne.

Dolnośląski i Lubuski odział spółki zaplanowały, że pociągi będą kursowały pomiędzy stacjami Berlin-Lichtenberg a Wrocław Główny trzy razy w tygodniu: w piątek popołudniu z Berlina do Wrocławia, w sobotę około godz. 6:00 z Wrocławia do Berlina i w niedzielę popołudniu z Berlina do Wrocławia. Podróż będzie trwać ok. 4 godzin, a bilet będzie kosztował 20 euro. Pociąg będzie zatrzymywał się po polskiej stronie na takich przystankach jak: Brzeg Dolny, Głogów, Nowa Sól i Zielona Góra. Podróżni, którzy będą chcieli skorzystać z tego połączenia tylko po stronie polskiej, będą mogli za bilet zapłacić w złotówkach. Wszystko wydaje się w porządku, potrzebne jest jeszcze tylko dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Bądźmy dobrej myśli, może w końcu uda nam się dostać do Berlina również pociągiem.

Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikipedia