Wakacje dopiero się rozpoczęły, jednak część dzieci spędza je w mieście. Naprzeciw temu wychodzi Muzeum Narodowe we Wrocławiu, które organizuje wakacyjne zabawy i warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Wydarzenie odbędą się w dniach 05.07-12.07.2018 roku w Muzeum Narodowym i oddziałach.

Kolorowych snów! O rewolucji w projektowaniu łóżek

6.07.2018r. , godz. 12:00, 14:00
Wakacyjna zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat
Dzieci będą miały okazję zwiedzić wystawę, z której dowiedzą się wiele o miejscach przeznaczonych do spania w przeszłości. Oprócz tego odbędzie się zabawa plastyczna polegająca na zaprojektowaniu z kolorowych papierów, pudełek i innych materiałów swojego wymarzonego łóżka.
Wstęp z biletem za 1 zł, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Zaczynamy! Ruszamy w plamy

07.07.2018r. , godz. 11:00
Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 6-10 lat
Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu zabaw taneczno-plastycznych w Pawilonie Czterech Kopuł. Dzieci poszukają natchnienia w malarstwie Tadeusza Brzozowskiego. Atrakcją będą taniec malarski i malowanie tanecznym gestem. Poza tym uczestnicy dowiedzą się, kiedy plamy mogą swobodnie płynąć po papierze, a kiedy można narzucić im dyscyplinę.
Wstęp z biletem za 1 zł, Pawilon Czterech Kopuł

Chyżo w sztukę Pana Tadzia

10.07.2018r. , godz. 11:00
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-11 lat
Dzieci ponownie przyjrzą się sztuce Tadeusza Brzozowskiego. Wspólna gra pozwoli na poznanie kolorowych, trochę dziwnych, ale bardzo ekspresyjnych prac oraz haseł. Wszystko to będzie także inspiracją do stworzenia własnego dzieła.
Wstęp z biletem za 1 zł, Pawilon Czterech Kopuł

Ptasie wesele

10.07.2018r. , godz. 12:00
Wakacyjne warsztaty rodzinne
Uczestnicy zanurzą się w dolnośląską piosenkę o ptasim weselu (pełną zapominanych dziś słów oraz ludowych historii i mitów) i w niej poszukają odpowiedzi na wiele pytań. Będą to zajęcia muzyczno-plastyczne dla dzieci i dorosłych.
Wstęp z biletem za 1 zł, Muzeum Etnograficzne

Kolorowych piór czar. Tworzymy indiańskie pióropusze

11.07.2018r. , godz. 12:00, 14:00
Wakacyjna zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat
Zajęcia przybliżą dzieciom kulturę południowoamerykańskich Indian, bowiem uczestnicy spróbują się w nich wcielić i stworzyć własne kolorowe pióropusze.
Wstęp z biletem za 1 zł, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wakacyjne poranki z Panoramą Racławicką

12.07.2018r. , godz. 9:15
Zabawa edukacyjna dla dzieci w wieku 6-12 lat
Będzie to specjalne zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Po krótkim wstępie w Małej Rotundzie dzieci zobaczą dzieło Jana Styki Wojciecha Kossaka. Dowiedzą się, jacy artyści brali udział w procesie tworzenia obrazu, jaki był podział pracy i czas tworzenia. Natomiast podczas oglądania Panoramy Racławickiej uczestnicy poznają, czym jest sztafaż i z czego jest zrobiony (w przypadku Panoramy Racławickiej).
Wstęp z biletem za 15 zł, Panorama Racławicka


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: pixabay.com