To kolejna akcja organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu oraz MPK, zachęcająca do sięgnięcia po dobrą lekturę w komunikacji miejskiej i nie tylko. Tym razem adresatem kampanii są najmłodsi czytelnicy i ich rodziny. W dniach  23-26 maja we Wrocławiu odbywają się „Dobre strony” – targi  książek dla dzieci i młodzieży.

fot. DW

Tymczasem już dzisiaj rusza konkurs, który potrwa do dnia rozpoczęcia targów – a więc dziesięć dni. Konkurs dedykowany jest pasażerom komunikacji miejskiej. Każdy, kto zna odpowiedź na pytanie „Co łączy „Lalkę” i siedzibę MPK we Wrocławiu”, może ją wysłać na adres: konkursmpk@wpdk.pl wraz z podaniem numeru aktywnej URBANcard oraz imienia, nazwiska i adresu e-mail.

Wygrywa pierwsze pięć poprawnych odpowiedzi. Wyniki będą dostępne codziennie na stronach MPK i WPDK począwszy od jutra. Po odbiór nagród trzeba będzie się zgłosić 23 – 26.05 do namiotu targów książki dla dzieci i młodzieży „Dobre Strony” na wrocławskim pl. Solnym. Uwaga! Aby odebrać nagrodę, trzeba będzie okazać aktywną Urbancard.

To jednak nie wszystko. Przed targami w pojazdach MPK pasażerów czeka kilka małych niespodzianek mających związek z książkami, mi.in. czytanie ich fragmentów przez Bajarza (będzie można go spotkać 24, 25 i 26 maja br. w tramwaju linii Plus na trasie Rondo Regana – plac I-go Maja w godzinach 14.00 – 16.00.). Bajarz będzie czytał baśnie oraz spisywał te opowieści, które powierzą mu pasażerowie MPK. Będzie również zachęcał pasażerów do spontanicznego czytania fragmentów książek na głos. Niespodziankę dla pasażerów MPK przygotowuje także dzieciaki z wrocławskich podstawówek. Serdecznie zapraszamy!

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułP.I.W.O. 2013
Następny artykułWrocławski KRWIOBIEG
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.