Już w ostatni weekend września rusza pierwsza edycja gier o „4Basket.pl Trophy”. Zwycięzcy weekendowych zmagań zgarną 1000 zł! Zapisy ruszyły w niedzielny wieczór, 9 września. W imprezie może udział wziąć tylko 16 drużyn. Kto pierwszy ten lepszy. Patronat nad turniejem objęły „Dzielnice Wrocławia”.

Impreza odbędzie się w ostatni weekend września. Gramy przez dwa dni, podczas których wyłonimy najlepszą drużynę turnieju. To będzie doskonała okazja, aby sprawdzić się przed ruszającymi niebawem rozgrywkami lig amatorskich – tłumaczy organizator Tomasz Kinal z 4Basket.pl. Turniej odbędzie się w hali przy ulicy Parkowej.

Mecze będą rozgrywane systemem: pięciu przeciwko pięciu, ale tylko z dwoma rezerwowymi. Jeżeli mecz będzie na tzw. „styku”, to w ostatniej minucie czas będzie zatrzymywany.

Na zwycięzców oprócz nagrody pieniężnej czekają też inne atrakcje ufundowane przez sponsorów – gry w salonie bilardowym BandaClub, kręgielni SkyBowling, czy też bilety na mecz koszykarskiego Śląska. Te ostatnie otrzyma od klubu zwycięska drużyna. – Będą to podwójne zaproszenia na mecze, które zostaną rozegrane w hali Orbita 14 października – mówi menadżer Śląska Maciej Szlachtowicz. Przypomnijmy, że Śląsk zagra wtedy ze Stalą Ostrów Wlkp., a Turów Zgorzelec w lidze VTB zmierzy się z BC Chimki.

– Mamy nadzieję, że pomysł na imprezę spodoba się wszystkim kochającym grać w basket i będziemy spotykali się regularnie. Serdecznie zapraszamy na parkiet – dodaje Sabina Misakiewicz z „All Event”.

Zapisy na 4basket.pl. Wpisowe od drużyny wynosi 140 zł.

Organizatorami turnieju są: 4Basket.pl, All Event i OMW.

Sponsorzy i partnerzy: Agat Deweloper, Atom, BandaClub, SkyBowling, WKS Śląsk Wrocław, AquaFit, HistoriaNBA.pl, Basketo.pl i „Dzielnice Wrocławia”.

 

(Daniel E. Groszewski)