Turniej finałowy o juniorskie mistrzostwo Polski w futbolu amerykański odbędzie się w weekend 10-11 listopada na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Owls Bielawa zmierzy się z Angels Toruń, natomiast Panthers Wrocław zagrają z Lowlanders Białystok. Na wydarzeniu nie zabraknie także wątków patriotycznych. 

Stadion Olimpijski we Wrocławiu po raz drugi w tym roku będzie miejscem zmagań o mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. Podczas Polish Bowl XIII Lowlanders Białystok pokonało Panthers Wrocław 14:13 i mogło cieszyć się z tytułu. W ten weekend podczas turnieju, kibice poznają najlepszą drużynę juniorów.

Turniej finalowy JLFA 2018 r.

Turniej o juniorskie mistrzostwo Polski po raz pierwszy organizuje Liga Futbolu Amerykańskiego. W tym roku o tytuł walczyło dziewięć drużyn podzielonych na trzy grupy. Do finału zakwalifikowali się zwycięscy grup oraz drużyna z najlepszym bilansem, która zajęła drugie miejsce w grupie. W ten sposób awans wywalczył zespół Angels Toruń. Olws Bielawa, Panthers Wrocław i Lowlanders Białystok wygrały swoje grupy.

Termin turnieju nie jest przypadkowy. Przez cały sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego na boiskach nie brakowało elementów patriotycznych. Przed meczami wspólnie śpiewany był hymn narodowy, a patronat nad wydarzeniami odjęła „Niepodległa”. Oprócz tego LFA dołączyła do akcji „Niepodległa do Hymnu”, która ma zaangażować wszystkich Polaków do wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada o godz. 12:00.

Oprócz tych wydarzeń, podczas turnieju dostępna będzie strefa gastronomiczna. Przed stadionem sprzedawane będą również cegiełki, które mają wspomóc rozwój futbolu amerykańskiego w Polsce. Posiadacze tychże cegiełek wezmą także udział w losowaniu nagród. W przerwach zaplanowano także pokazy cheerleaderek z grupy Fit Art Dance. Dla wszystkich, który nie będą w stanie dotrzeć na Stadion Olimpijski, przewidziana jest transmisja meczów zarówno na kanale YouTube oraz w telewizji kablowej Vectra (kanał 250).


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe, Instagram