Zbliża się wielka chwila, w której poznamy kolejnych mistrzów świata. O tytuł i medale na mundialu w Rosji nadal walczą Francja, Belgia, Anglia i Chorwacja.

Ćwierćfinały za nami. Belgom udało się przełamać złą passę ostatnich lat, gdy ciągle przegrywali już w ćwierćfinałach. Teraz zagrają z sąsiadami. Obie drużyny wyeliminowały ostatnie zespoły z Ameryki Południowej. Został tylko Stary Kontynent.

Anglikom, którzy przecież mieli ogromny wpływ na rozwój piłki nożnej, także udało się zdjąć z siebie klątwę karnych na mundialu. Co więcej, po raz pierwszy od 1990 roku awansowali do półfinału, dzięki wygranej ze Szwecją. I cóż, że ze Szwecją? Otóż właśnie dużo. Bowiem szwedzka gwiazda piłki nożnej, Zlatan Ibrahimović rzucił Davidowi Beckhamowi propozycję zakładu

Jeśli Anglia wygra, zapraszam cię na kolację do restauracji, którą ty wybierzesz gdziekolwiek na świecie, ale jeśli wygra Szwecja, to zapłacisz za to, co ja wybiorę w @ikeasverige, ok?” – napisał Zlatan Ibrahimović.

Na odpowiedź ze Anglika nie trzeba było długo czekać.

Jeśli Szwecja wygra, pójdę osobiście z tobą do @ikeasverige, aby kupić to, czego potrzebujesz do umeblowania twojego nowego domu w LA, ale jeśli wygra Anglia, chcę ciebie zobaczyć na Wembley, jedzącego rybę z frytkami w przerwie meczu – odpowiedział David Beckham.

 

Tak więc stało się! Kibice, wypatrujcie Ibrahimovicia z koszulką reprezentacji Anglii, który je rybę z frytkami i udaje najszczęśliwszego na świecie. Eh, czego ten mundial nie zrobi z człowiekiem.

Do półfinału awansowała także Chorwacja, która pokonała gospodarza turnieju – Rosję. Przyznać trzeba, że jako gość zachowała się bardzo niekulturalnie, wykopując z domu gospodarza. Radością nie było końca. Z piłkarzami świętowała nawet Pani Prezydent.

Powodów do radości nie mieli za to Rosjanie. Choć może Chorwaci niedługo też nie będą ich mieć? I to nie dlatego, że w półfinale spotkają się z Anglią.

Do końca mundialu jeszcze tylko cztery mecze. Cztery mecze, cztery drużyny. Francja i Anglia z tytułem. Belgia i Chorwacja jeszcze nie. W półfinałach będzie 50 na 50. Francja zmierzy się z Belgią, a Chorwacja z Anglią. Zakład, komu przypadnie zwycięstwo?


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: FIFA.com, Instagram, Twitter