W jednym z wywiadów promujących najnowszy film M. Night Shyamalana pojawił się wątek zakończenia „Glass”, które pierwotnie miało wyglądać całkiem inaczej.

Intrygująca informacja pochodzi od Samuela L. Jacksona, który wyjawił, że zgodnie z pierwotnymi planami zakończenie miało wyglądać całkiem inaczej. Niestety aktor nie zdradził co dokładnie się zmieniło oraz jakie były powody zmian – innymi słowy nic konkretnego, jedynie rozbudził naszą  ciekawość.

„Mieliśmy inne zakończenie, kiedy zaczynaliśmy prace nad filmem, jednak konieczna była zmiana ze względu na to jak wygląda nasze społeczeństwo, zmiany na świecie oraz to jak miało wyglądać.”

Mętna i chaotyczna wypowiedź, jednak intryguje, pojawia się bowiem pytanie, co musiało zostać zmienione. Do głowy przychodzą różnego rodzaju skandale, który pojawiały się w ostatnich latach, w tym #MeToo. Wszystko to jednak domysły. Dodatkowo pikanterii dodaje umiłowanie Shyamalana do zwrotów akcji – zaskakujących zakończeń.

Glass” to ostatni z obrazów z trylogii, którą zapoczątkował film „Niezniszczalny” z 2000 roku. Osiemnaście lat po premierze reżyser zdradza, że niewykorzystane sceny z „Niezniszczalnych” trafiły do „Glass”.

„Nie chcę zdradzać zbyt wiele, jednak pojawiają się fragmenty [w Glass] z oryginalnego Niezniszczalnego… sceny, których nie widziałeś” – mówił M. Night Shyamalan w jednym z wywiadów.

Pozostaje pytanie, czy było to planowane od samego początku, wycięte sceny nie pojawiły się na wydaniu DVD „Niezniszczalnego”, czy po prostu nadarzyła się okazja, więc dlaczego by z niej nie skorzystać. Jeśli to celowe działanie, to całkiem możliwe, że słowa Samuela L. Jacksona mogą mieć drugie dno – możliwe, że to zabawa z widzem. A co jeśli nigdy nie było innego zakończenia, a zagrywka ta ma tylko wzbudzić większe zainteresowanie filmem. Istnieje też pewne prawdopodobieństwo, że przygotowane są dwa zakończenie, które jakoś ze sobą się łączą.

Wszystko to jednak jedynie domysły, film trafi do kin już 18 stycznia 2019 i może wtedy dowiemy się czegoś więcej.


Autor: Patryk Wolny